خواص و مضرات شلیل

خواص و مضرات شلیل

خواص و مضرات شلیل خواص و مضرات شلیل شلیل نوعی میوه هم خانواده هلو است و به همین دلیل با نام هلوی بدون کرک هم شناخته می شود. شلیل به همراه میوه …

خواص و مضرات انگور

خواص و مضرات انگور

خواص و مضرات انگور خواص و مضرات انگور انگور سرده ای از خانواده انگورسانان است که مهم ترین جنس در این خانواده است. خانواده انگورسانان حدود ۱۱ جنس و بیشتر از ۶۰۰ …

خواص و مضرات خرمالو

خواص و مضرات خرمالو

خواص و مضرات خرمالو خواص و مضرات خرمالو خرمالو میوه درختی برگ ریز است که مانند درختانی مثل درخت پرتقال همیشه سبز می باشد. خرمالو به همراه میوه هایی مثل کیوی در …

خواص و مضرات کشمش

خواص و مضرات کشمش , زیان ها و عوارض کشمش , خاصیت ها و فواید کشمش , o hw ala

خواص و مضرات کشمش

کشمش یکی از فراورده های میوه انگور است که با روش های متنوعی خشک می شود. کشمش انواع بسیار متنوعی دارد که شناخته ترین انواع آن کشمش پلویی ، کشمش سبز ، کشمش زرد دودی ، کشمش مویز و کشمش آفتابی هستند.

در این مطلب مجموعه ای از مهم ترین خواص و مضرات کشمش را به صورت خلاصه جمع آوری کرده ایم ، برای شناخت بیشتر خواص کشمش و عوارض مصرف آن در ادامه با سایت پارسی سرا در دسته بندی خواص مواد غذایی همراه باشید.

فواید و خاصیت های کشمش

جوان سازی پوست

کشمش دارای مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان و پلی فنول می باشد که باعث افزایش تولید کلاژن پوست می شود و این امر به خودی خود باعث درمان چین و چروک می شود. رزوراترول موجود در کشمش باعث پاکسازی خون شده و پوست را جوان می کند.

خواص ضد سرطان

کشمش به دلیل داشتن کاتچین می تواند با رادیکال های آزاد موجود در بدن مبارزه کرده و آن ها را نابود کند. برای جلوگیری از سرطان مصرف کشمش مفید است.

بهبود نفخ شکم

کشمش دارای فیبر بوده که باعث دفع مواد سمی و سموم از دستگاه گوارش می شود ، اگر می خواهید با بیماری های روده مبارزه کنید و نفخ شکم را از بین ببرید بهتر است از کشمش استفاده کنید.

درمان جوش و آکنه

منیزیم و پتاسیم موجود در کشمش باعث سم زدایی و پاکسازی خون شده و برای درمان جوش و آکنه موثر است. کشمش سیاه باعث سم زدایی کبد شده و همین امر باعث می شود تا جوش صورت نابود شود.

سم زدایی بدن

شما برای اینکه به کبد خود کمک کنید می بایست غذاهایی را مصرف کنید که باعث دفع سموم از بدن شود ، کشمش برای سم زدایی بدن بسیار موثر می باشد. سم زدایی بدن باعث می شود تا پوست شما شفاف تر شود.

درمان کم خونی

کشمش برای کم خونی موثر است چرا که دارای مقادیر زیادی از آهن می باشد. آهن بدن باعث اکسیژن رسانی بهتر به سایر نقاط می شود. کشمش دارای مقادیری از ویتامین ب است که برای تشکیل خون ضروری است.

بهبود گوارش

فیبر موجود در کشمش باعث هضم بهتر غذا می شود و برای درمان درد معده ، بیماری های روده و دستگاه گوارش مفید است.

درمان بی‌خوابی

آهن موجود در کشمش برای درمان بی خوابی موثر است ، کشمش باعث کیفیت خواب بهتر می شود.

بهبود سنگ کلیه

کشمش به دلیل داشتن پتاسیم می تواند برای کلیه مفید باشد و از عود شدن بیماری سنگ کلیه پیشگیری کند.

سلامت پوست

کشمش دارای رسوراترول است که برای حفظ و سلامتی پوست مفید است ، کشمش باعث می شود تا سلول های سمی و سیاه از خون جدا شده و خون پاکسازی شود. این ماده باعث تولید گلبول های قرمز در بدن می شود و باعث می شود تا پوست شما صاف گردد.

زیان ها و عوارض کشمش

افزایش قند خون

مصرف کشمش را به صورت متعادل در رژیم خود قرار دهید. چرا که کشمش دارای قند می باشد و باعث افزایش قند خون می شود.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 31 شهریور 1398
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.