طرز تهیه ترشی فلفل سبز

طرز تهیه ترشی فلفل سبز تند و شیرین , دستور ترشی فلفل سبز قلمی , xvc jidi jvad tgtg sfc

طرز تهیه ترشی فلفل سبز

با مواد لازم موجود در این آموزش می توانید یک شیشه کوچک ترشی فلفل سبز تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری ترشی فلفل سبز تهیه کنید می توانید با ضرب و تقسیم کردن مواد ، مقدار مناسب مواد لازم را اندازه گیری کنید ، در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم برای یک شیشه کوچک

مواد لازم ترشی فلفل سبز

  • سیر ۶ حبه
  • ترخون ۳ عدد
  • فلفل سبز ۵۰۰ گرم
  • نمک و سرکه سفید به اندازه کافی

دستور تهیه ترشی فلفل سبز

طرز تهیه ترشی فلفل سبز

برای تهیه ترشی فلفل سبز خوشمزه ابتدا فلفل سبزها را می شوییم و در آبکشی قرار می دهیم.در قابلمه ای متوسط تا نصفه آب می ریزیم و روی حرارت زیاد می گذاریم تا زودتر آب به جوش بیاید و ۴ قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه کنیم.

نمک که در آب حل شد و آب در حال جوشیدن بود قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم تا آب سرد شود و آن وقت فلفل سبزها را داخل آب می ریزیم و درب قابلمه را می گذاریم تا به مدت ۲۴ ساعت در آب و نمک بمانند تا تلخی فلفل ها از بین برود.

سپس فلفل ها را در آبکشی می ریزیم و بعد روی دستمالی ان ها را با فاصله قرار می دهیم تا خشک شوند.شاخه های ترخون را نیز می شوییم روی پارچه قرار می دهیم.سیرها را پوست می گیریم و می شوییم و کنار فلفل ها می گذاریم تا خشک شوند.

در شیشه ای که برای ترشی تدارک دیده ایم فلفل های خشک شده را قرار می دهیم و لابه لای آن ها سیر و شاخه های ترخون می گذاریم و در آخر سرکه روی مواد ترشی می ریزیم تا کاملا روی فلفل ها را بپوشند و بعد درب شیشه را محکم می بندیم و در جای خشک و خنک به مدت ۱۰ روز قرار می دهیم تا ترشی فلفل سبز آماده مصرف شود.

source

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.