طرز تهیه ترشی کلم قرمز فوری و خوشمزه با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی کلم قرمز فوری و خوشمزه با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی کلم قرمز ترشی کلم قرمز یکی از انواع ترشی های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که بر خلاف دیگر ترشی ها در تمام فصول سال تهیه و مصرف می …

طرز تهیه ترشی گوجه سبز خانگی با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی گوجه سبز خانگی با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی گوجه سبز ترشی گوجه سبز یکی از ترشی های خاص و خوشمزه ایرانی است که می توانید آنرا با گوجه سبز های ریز یا خرد شده درست کنید، برای …

طرز تهیه ترشی لیته خوشمزه به روش جنوبی و با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی لیته خوشمزه به روش جنوبی و با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی لیته ترشی لیته یکی از ترشی های خاص و خوشمزه استان های جنوبی کشورمان است که با طعم های بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه ترشی فلفل سبز

طرز تهیه ترشی فلفل سبز تند و شیرین , دستور ترشی فلفل سبز قلمی , xvc jidi jvad tgtg sfc

ترشی فلفل سبز یکی از ترشی های خاص و خوشمزه استان همدان است که با طعم ها و ترکیبات بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و نکات طرز تهیه ترشی فلفل سبز در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم ترشی فلفل سبز
فلفل سبز۵۰۰ گرم
سیر۶ حبه
ترخون۳ عدد
نمک و سرکه سفیدبه اندازه کافی

طرز تهیه ترشی فلفل سبز

مرحله اول

برای تهیه ترشی فلفل سبز خوشمزه ابتدا فلفل سبزها را می شوییم و در آبکشی قرار می دهیم.در قابلمه ای متوسط تا نصفه آب می ریزیم و روی حرارت زیاد می گذاریم تا زودتر آب به جوش بیاید و ۴ قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه کنیم.

مرحله دوم

نمک که در آب حل شد و آب در حال جوشیدن بود قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم تا آب سرد شود و آن وقت فلفل سبزها را داخل آب می ریزیم و درب قابلمه را می گذاریم.

مرحله سوم

حالا به مدت ۲۴ ساعت اجازه می دهیم فلفل ها درون ترکیب آب و نمک بمانند تا تلخی فلفل ها از بین برود. پس از گذشت این زمان فلفل ها را در آبکش می ریزیم، بعد آنها را روی یک پارچه تمیز را با فاصله قرار می دهیم تا رطوبتشان گرفته شود.

مرحله چهارم

شاخه های ترخون را نیز می شوییم روی پارچه قرار می دهیم تا به طور کامل خشک شوند و هیچگونه رطوبتی نداشتته باشند. در ادامه سیرها را پوست می گیریم و می شوییم، سپس کنار فلفل ها می گذاریم تا خشک شوند.

مرحله پنجم

در این مرحله فلفل ها را پس از اینکه رطوبتشان گرفته شد درون یک ظرف شیشه ای درب دار قرار می دهیم. در همین حین سیر و شاخه های ترخون را لابه لای فلفل ها می چینیم تا مواد تمام شوند.

مرحله ششم

در آخر سرکه روی مواد ترشی می ریزیم تا کاملا روی فلفل ها را بپوشند، بعد درب شیشه را محکم می بندیم و در جای خشک و خنک به مدت ۱۰ روز قرار می دهیم تا ترشی فلفل سبز آماده مصرف شود.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 16 آبان 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی سرا و لینک مستقیم بلا مانع است.