طرز تهیه رب گوجه فرنگی

طرز تهیه رب گوجه فرنگی

طرز تهیه رب گوجه فرنگی طرز تهیه رب گوجه فرنگی با مواد لازم موجود در این آموزش می توانید ۱ تا ۱٫۵ کیلوگرم رب گوجه فرنگی تهیه کنید ، در صورتی که …

طرز تهیه مربای سیب

طرز تهیه مربای سیب

طرز تهیه مربای سیب طرز تهیه مربای سیب مربای سیب یکی از انواع مرباهای خوش عطر و خوش طعم ایرانی است که مثل دیگر مرباها معمولا به عنوان صبحانه سرو می شود. …

طرز تهیه مربای توت فرنگی

طرز تهیه مربای توت فرنگی

طرز تهیه مربای توت فرنگی طرز تهیه مربای توت فرنگی با مواد لازم موجود در این آموزش می توانید یک شیشه کوچک مربای توت فرنگی تهیه کنید ، در صورتی که می …

طرز تهیه ترشی فلفل سبز

طرز تهیه ترشی فلفل سبز تند و شیرین , دستور ترشی فلفل سبز قلمی , xvc jidi jvad tgtg sfc

طرز تهیه ترشی فلفل سبز

با مواد لازم موجود در این آموزش می توانید یک شیشه کوچک ترشی فلفل سبز تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری ترشی فلفل سبز تهیه کنید می توانید با ضرب و تقسیم کردن مواد ، مقدار مناسب مواد لازم را اندازه گیری کنید ، در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم برای یک شیشه کوچک

مواد لازم ترشی فلفل سبز

  • سیر ۶ حبه
  • ترخون ۳ عدد
  • فلفل سبز ۵۰۰ گرم
  • نمک و سرکه سفید به اندازه کافی

دستور تهیه ترشی فلفل سبز

طرز تهیه ترشی فلفل سبز

برای تهیه ترشی فلفل سبز خوشمزه ابتدا فلفل سبزها را می شوییم و در آبکشی قرار می دهیم.در قابلمه ای متوسط تا نصفه آب می ریزیم و روی حرارت زیاد می گذاریم تا زودتر آب به جوش بیاید و ۴ قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه کنیم.

نمک که در آب حل شد و آب در حال جوشیدن بود قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم تا آب سرد شود و آن وقت فلفل سبزها را داخل آب می ریزیم و درب قابلمه را می گذاریم تا به مدت ۲۴ ساعت در آب و نمک بمانند تا تلخی فلفل ها از بین برود.

سپس فلفل ها را در آبکشی می ریزیم و بعد روی دستمالی ان ها را با فاصله قرار می دهیم تا خشک شوند.شاخه های ترخون را نیز می شوییم روی پارچه قرار می دهیم.سیرها را پوست می گیریم و می شوییم و کنار فلفل ها می گذاریم تا خشک شوند.

در شیشه ای که برای ترشی تدارک دیده ایم فلفل های خشک شده را قرار می دهیم و لابه لای آن ها سیر و شاخه های ترخون می گذاریم و در آخر سرکه روی مواد ترشی می ریزیم تا کاملا روی فلفل ها را بپوشند و بعد درب شیشه را محکم می بندیم و در جای خشک و خنک به مدت ۱۰ روز قرار می دهیم تا ترشی فلفل سبز آماده مصرف شود.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 23 مهر 1398
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.