طرز تهیه خورش ماهی

طرز تهیه خورش ماهی

طرز تهیه خورش ماهی طرز تهیه خورش ماهی خورش ماهی یکی از انواع خورش های خوشمزه و مجلسی در شهرهای جنوبی کشور است که طعمی بسیار خاص و متفاوت دارد. این خورش …

طرز تهیه سوپ جو سفید

طرز تهیه سوپ جو سفید

طرز تهیه سوپ جو سفید طرز تهیه سوپ جو سفید با مواد لازم موجود در این آموزش آشپزی سنتی می توانید برای ۴ نفر سوپ جو سفید تهیه کنید ، در صورتی …

طرز تهیه کله جوش

طرز تهیه کله جوش

طرز تهیه کله جوش طرز تهیه کله جوش کله جوش یکی از انواع غذاهای قدیمی و پرطرفدار ایرانی است که می توانید آنرا با حداقل ترین مواد غذایی تهیه کنید. البته اگر …

طرز تهیه کباب کوبیده

طرز تهیه کباب کوبیده رستورانی , دستور کباب کوبیده جواد جوادی با گوشت گاو , xvc jidi fhf fdni

کباب کوبیده یکی از انواع غذاهای بسیار سنتی و اصیل ایرانی است که از محبوبیت خاصی در میان ایرانیان برخوردار است. کباب کوبیده در گذشته با گوشت گوسفندی تهیه می شده است اما امروزه ترکیبی از گوشت گوسفند و گوشت گوساله می باشد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کباب کوبیده خوشمزه در ادامه با سایت اموزشی پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
راسته گوساله۵۰۰ گرم
قلوه گاه گوسفند۵۰۰ گرم
زعفران دم کرده۱ قاشق غذاخوری
گوجه فرنگی۴ عدد
پیاز۲۵۰ گرم
نمک و فلفل سیاهبه اندازه کافی

طرز تهیه کباب کوبیده

مرحله اول

برای تهیه کباب کوبیده خانگی ابتدا گوشته راسته و قلوه گاه را می شوییم و روی تخته آشپزخانه به اندازه هایی که داخل چرخ گوشت جا شوند خرد می کنیم و ۲ مرتبه در چرخ گوشت چرخ می کنیم. پیازها را پوست می گیریم و می شوییم.

مرحله دوم

سپس  رنده ریز می کنیم و آب آن ها را کاملا می گیریم و پیازها را در کاسه ای بزرگ می ریزیم و گوشت های چرخ شده را به پیاز اضافه می کنیم و زعفران دم کرده،فلفل سیاه و کمی نمک روی گوشت می ریزیم و خوب گوشت را ورز می دهیم تا مایه یکدستی داشته باشیم.

مرحله سوم

حالا روی کاسه را سلفون می کشیم و به مدت ۲ ساعت کاسه محتوی مایه کباب را داخل یخچال قرار می دهیم تا مایه کباب جا بیفتد. سپس مایه کباب را از داخل یخچال بیرون می آوریم می آوریم و ۱۰ دقیقه مجددا شروع به ورز دادن می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله در کاسه ای آب سرد می ریزیم. حالا سیخ ها را آماده می کنیم و از مایه کباب کمی بر می داریم و یک سیخ نیز بر می داریم و از کنار سیخ مایه را به سیخ می زنیم و با فشار دست بالا و پایین مایه را کاملا  به سیخ می چسبانیم.

مرحله پنجم

(یک روش دیگر برای افراد مبتدی این است که مایه کباب را روی تخته آشپزخانه به صورت کباب در می آورند و سیخ کباب را آرام داخل مایه کباب می کنند و با دست اطراف مایه را فرم می دهند) همه مایه کباب ها را به سیخ می کشیم.

مرحله ششم

در این مرحله سیخ های مایه کباب را داخل سینی قرار می دهیم و به مدت ۱ ساعت دیگر در یخچال می گذاریم تا مایه کباب بر روی سیخ ها به خوبی استراحت کند و به اصطلاح کبابی ها بیات شود. سپس کباب پز یا منقل را آماده می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله سیخ ها را به ترتیب روی کباب پز یا منقل می چینیم و اجازه می دهیم تا رنگ مایه کباب ها کمی تغییر کند و خودشان را بگیرند و آن وقت سیخ ها را به صورت مرتب هر چند لحظه یک بار می چرخانیم تا همه جای کباب ها بپزد.

مرحله هشتم

در پایان کباب ها که آماده شدند گوجه فرنگی ها را می شوییم و از وسط نصف می کنیم و در سیخ می کشیم و روی کباب پز قرار می دهیم تا کبابی شوند.کباب کوبیده آماده شده را همراه با گوجه فرنگی کبابی و نان یا پلو نوش جان کنید.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 25 مرداد 1400
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.