طرز تهیه آش ترش

طرز تهیه آش ترش

طرز تهیه آش ترش طرز تهیه آش ترش آش ترش یکی از انواع آش های اصیل و بسیار خوشمزه ایرانی است که در شمال کشور از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. این …

طرز تهیه خورش پرتقال

طرز تهیه خورش پرتقال

طرز تهیه خورش پرتقال طرز تهیه خورش پرتقال خورش پرتقال یکی از انواع خورش های خوشمزه و متفاوت ایرانی است که اصالت آن متعلق به استان های شمالی کشور می باشد. اگر …

طرز تهیه جوجه چینی

طرز تهیه جوجه چینی

طرز تهیه جوجه چینی طرز تهیه جوجه چینی جوجه چینی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار در سراسر جهان است که به عنوان یک غذای بین المللی شناخته می شود. جالب …

طرز تهیه بورک اسفناج

طرز تهیه بورک اسفناج ترکیه , دستور پخت بورک اسفناج و پنیر , xvc jidi f v hstkh

بورک اسفناج مانند خورش داوود پاشا و دونر کباب یکی از انواع غذاهای محبوب و پر طرفدار کشور ترکیه است. این غذای خوشمزه شباهت زیادی به سمبوسه ما ایرانی ها دارد و با مواد غذایی متنوعی مثل گوشت مرغ ، سیب زمینی و … تهیه می شود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه بورک اسفناج در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
اسفناج۴۰۰ گرم
خمیر یوفکابه تعداد کافی
پنیر موزارلابه اندازه کافی
پنیر خامه ای۲ قاشق غذاخوری
سیر۲ حبه
شیرنصف لیوان
پیاز بزرگ۱ عدد
زعفران دم کرده۱ قاشق غذاخوری
کنجد و روغن مایعبه اندازه کافی
نمک ، فلفل سیاه و زردچوبهبه اندازه کافی

طرز تهیه بورک اسفناج

مرحله اول

برای تهیه بورک اسفناج و پنیر ابتدا اسفناج ها را تمیز پاک می کنیم و می شوییم و داخل قابلمه ای قرار می دهیم و کمی نمک روی اسفناج ها می ریزیم و چند لیوان آب نیز داخل قابلمه می ریزیم و روی حرارت ملایم می گذاریم تا اسفناج ها پخته شوند.

مرحله دوم

سپس از روی حرارت بر می داریم و در آبکشی اسفناج ها را می ریزیم تا آب اضافه آن ها خارج شود.فر را روشن می کنیم و روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار می دهیم تا گرم شود.پیاز و سیرها را پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته آشپزخانه نگینی ریز خرد می کنیم.

مرحله سوم

حالا تابه ای بزرگ را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و روغن داخل آن می ریزیم و اجازه می دهیم تا روغن داغ شود و سیر و پیازهای خرد شده را داخل تابه می ریزیم و تفت می دهیم تا سبک شوند و فلفل سیاه و زردچوبه روی پیازها و سیرها می پاشیم.

مرحله چهارم

اسفناج ها را داخل تابه می ریزیم و خوب تفت می دهیم و پنیر خامه ای را نیز اضافه می کنیم و با مواد داخل تابه تفت می دهیم تا آب شود و کمی پنیر موزارلا نیز به مواد می افزاییم و همگی مواد را کاملا مخلوط می کنیم و تابه را از روی حرارت بر می داریم.

مرحله پنجم

سپس سس روی خمیر را آماده می کنیم.شیر را داخل کاسه ای می ریزیم و کمی روغن مایع و زعفران دم کرده به آن اضافه می کنیم و با هم مواد را مخلوط می کنیم و کاسه سس را کنار تخته آشپزخانه قرار می دهیم و خمیر یوفکا را روی تخته آشپزخانه پهن می کنیم.

مرحله ششم

سپس کاسه محتوی سس (ترکیب شیر، روغن، زعفران) را کنار دستمان قرار می دهیم و با قلمو داخل سس می زنیم و روی خمیر می کشیم تا نرم شود و مقداری از مخلوط اسفناج را روی خمیر می ریزیم و کمی پنیر موزارلا نیز روی مخلوط اسفناج می ریزیم.

مرحله هفتم

و مثل رولت یا لوله خمیر را می پیچیم و مجددا با قلمو داخل سس می زنیم و روی رول ها می کشیم و همگی خمیر یوفکاها را به همین شکل آماده می کنیم و ظرف پیرکسی انتخاب می کنیم و با قلمو آن را چرب می کنیم.

مرحله هشتم

سپس خمیرها را داخل ظرف می چینیم و روی بورک ها کمی کنجد می ریزیم و ظرف پیرکس را داخل فر از قبل گرم شده قرار می دهیم تا به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه در فر بماند و بورک های اسفناج آماده شوند و با سس مورد علاقه نوش جان کنید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 16 مرداد 1400
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.