طرز تهیه سس مایونز

طرز تهیه سس مایونز

طرز تهیه سس مایونز طرز تهیه سس مایونز با مواد لازم موجود در این آموزش می توانید یک شیشه کوچک سس مایونز تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید مقدار کمتر …

طرز تهیه سیر ترشی

طرز تهیه سیر ترشی

طرز تهیه سیر ترشی طرز تهیه سیر ترشی با مواد لازم موجود در این آموزش می توانید یک شیشه کوچک سیر ترشی تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید مقدار کمتر …

طرز تهیه ترشی گوجه سبز خانگی با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی گوجه سبز خانگی با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی گوجه سبز ترشی گوجه سبز یکی از ترشی های خاص و خوشمزه ایرانی است که می توانید آنرا با گوجه سبز های ریز یا خرد شده درست کنید، برای …

طرز تهیه ترشی انار و لبو

طرز تهیه ترشی انار و لبو با رب انار ترش و سیب ساده و تنهابه روش خانگی و شمالی با سرکه

ترشی انار و لبو یکی از ترشی های خوشمزه ایرانی است که با ترکیبات و روش های بسیار متنوعی درست می شود و به دلیل رنگ زیبایی که دارد برای تزیین غذا نیز مناسب است، برای مشاهده آموزش کامل و نکات طرز تهیه ترشی انار و لبو در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم برای یک شیشه کوچک
چغندر قرمز۵۰۰ گرم
سرکه انار یا قرمز۱ لیوان بزرگ
گلپر۱ قاشق  چایخوری
انار دان شده۱ کیلو گرم
نمک½ قاشق چایخوری

طرز تهیه ترشی انار و لبو

مرحله اول

برای تهیه ترشی انار و چغندر قرمز در ابتدا انارها را دان می کنیم و در آبکش می ریزیم، سپس آن ها را می شوییم و اجازه می دهیم آب اضافه آن ها خارج شود. بعد پارچه ای پهن می کنیم و انارها را روی پارچه می ریزیم و پخش می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله اجازه می دهیم تا دانه های انار خشک شوند و رطوبتی در آن ها باقی نماند، سپس پوست چغندر قرمز را با اسکاج خوب تمیز می کنیم و می شوییم و داخل قابلمه ای قرار می دهیم و تا سطح روی چغندر ها آب داخل قابلمه می ریزیم.

مرحله سوم

حالا یک تکه کوچک نبات لابه لای چغندرها قرار می دهیم و درب قابلمه را می گذاریم، سپس قابلمه را روی حرارت متوسط قرار داده و اجازه می دهیم چغندر به مدت ۴۵ دقیقه الی ۱ ساعت خوب پخته شود.

مرحله چهارم

پس از پخت چغندر ، حرارت را خاموش می کنیم و اجازه می دهیم تا چغندر داخل خود قابلمه سرد شود. پس از پخت چغندر تقریبا باید یک لیوان آب لبو درون قابلمه باقی بماند. لبوهای سرد شده را به هر صورت که تمایل داریم خرد می کنیم.

مرحله پنجم

یا با قالب های کوچک می توانیم قالب بزنیم تا ترشی زیباتری داشته باشیم. در ادامه لبوهای خرد شده داخل کاسه ای بزرگ را می ریزیم و بعد انارهای دانه شده را به آن اضافه می کنیم و گلپر و نمک را روی مواد می پاشیم.

مرحله ششم

حالا مواد را به آرامی با یکدیگر مخلوط می کنیم و سرکه را نیز اضافه می کنیم، بعد کمی از آب لبو نیز به مواد ترشی اضافه می کنیم و طعم ترشی را می چشیم تا اگر سرکه یا نمک نیاز داشت مجددا به آن اضافه می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله مواد ترشی را درون شیشه ای کاملا خشک می ریزیم، سطح سرکه باید روی مواد ترشی را پوشانده باشد. در ادامه درب شیشه را محکم می بندیم و در یخچال قرار می دهیم تا به مدت یک هفته ترشی آماده مصرف می شود.

کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.