طرز تهیه مربای توت فرنگی

طرز تهیه مربای توت فرنگی

طرز تهیه مربای توت فرنگی طرز تهیه مربای توت فرنگی با مواد لازم موجود در این آموزش می توانید یک شیشه کوچک مربای توت فرنگی تهیه کنید ، در صورتی که می …

طرز تهیه مربای سیب

طرز تهیه مربای سیب

طرز تهیه مربای سیب طرز تهیه مربای سیب مربای سیب یکی از انواع مرباهای خوش عطر و خوش طعم ایرانی است که مثل دیگر مرباها معمولا به عنوان صبحانه سرو می شود. …

طرز تهیه خیار شور خانگی طبیعی و نیم ساعته خوشمزه و بازاری

طرز تهیه خیار شور خانگی طبیعی و نیم ساعته خوشمزه و بازاری

طرز تهیه خیار شور خیار شور یکی از محبوب ترین چاشنی ها در میان ایرانیان است و به همراه خیلی از غذاها برای دیزاین و طعم دهی استفاده می شود. این چاشنی …

طرز تهیه ترشی لیته

طرز تهیه ترشی لیته بادمجان بندری , دستور ترشی لیته فوری با رب انار , xvc jidi jvad gdji

ترشی لیته یکی از ترشی های خاص و خوشمزه استان های جنوبی کشورمان است که با طعم های بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و نکات طرز تهیه ترشی لیته در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم ترشی لیته
بادمجان۵۰۰ گرم
هویج۲ عدد
سیر۳ حبه
سبزی ترشی۳۰۰ گرم
کلم سفید¼ کلم متوسط
سرکه سفید یا قرمز۵۰۰ گرم
فلفل دلمه ای قرمز و زردهر کدام ۱ عدد
نمک و زردچوبهبه میزان کافی

طرز تهیه ترشی لیته

مرحله اول

برای تهیه ترشی لیته بندری ابتدا سبزی ترشی که شامل تره،مرزه،گشنیز،ترخون است (می توانید از هر سبزی معطری استفاده کنید) را پاک می کنیم و می شوییم و در آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه آن ها خارج شود.

مرحله دوم

در این مرحله پارچه ای تمیز را پهن می کنیم و سبزی ها را روی آن می ریزیم، سپس اجازه می دهیم تا کاملا خشک شوند. بادمجان ها را می شوییم و آبکش قرار می دهیم و کلاهک آن ها را جدا می کنیم و روی اجاق گاز بادمجان ها را کبابی می کنیم.

مرحله سوم

سپس بادمجان ها را کنار می گذاریم و اجازه می دهیم تا خنک شوند. در این مرحله پوست روی آن ها را می گیریم و داخل پارچ غذاساز قرار می دهیم. سیرها را پوست می گیریم و می شوییم با دستمال خشک می کنیم و به بادمجان ها اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله درب پارچ را می بندیم و غذاساز را روشن می کنیم تا بادمجان و سیرها را پوره شده تحویل بگیریم. هویج ها را بوست می گیریم و می شوییم و روی تخته آشپزخانه نگینی ریز خرد می کنیم.

مرحله پنجم

فلفل دلمه ای ها را نیز می شوییم و هسته های آن ها را خارج می کنیم و روی تخته آشپزخانه نگینی خرد می کنیم. کلم سفید را نیز می شوییم و روی تخته آشپزخانه ریز خرد می کنیم و در کاسه ای بزرگ کلم سفید و هویج و فلفل دلمه ای خرد شده را می ریزیم.

مرحله ششم

در این مرحله پوره بادمجان و سیر را نیز به آن ها می افزاییم(می توانید کلم ،هویج،فلفل دلمه ای ها را نیز پوره کنید) و سبزیها را در میکسر می ریزیم و ریز تحویل می گیریم و یا روی تخته آشپزخانه ریز خرد می کنیم و به مواد اضافه می کنیم و کمی نمک و زردچوبه روی مواد ترشی می ریزیم.

مرحله هفتم

حالا همگی مواد را زیر و رو می کنیم و در ظرفی کاملا خشک مواد ترشی لیته را می ریزیم و سرکه را روی مواد می ریزیم و درب ظرف را محکم می بندیم و ترشی لیته را در جای خشک و خنک به مدت ۱ هفته قرار می دهیم تا اماده مصرف شود.

کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.