طرز تهیه رب گوجه فرنگی

طرز تهیه رب گوجه فرنگی

طرز تهیه رب گوجه فرنگی طرز تهیه رب گوجه فرنگی با مواد لازم موجود در این آموزش می توانید ۱ تا ۱٫۵ کیلوگرم رب گوجه فرنگی تهیه کنید ، در صورتی که …

طرز تهیه ترشی لیته خوشمزه به روش جنوبی و با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی لیته خوشمزه به روش جنوبی و با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی لیته ترشی لیته یکی از ترشی های خاص و خوشمزه استان های جنوبی کشورمان است که با طعم های بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه مربای انجیر

طرز تهیه مربای انجیر

طرز تهیه مربای انجیر طرز تهیه مربای انجیر مربای انجیر یکی از انواع مرباهای اصیل و قدیمی ایرانی است که علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد به دلیل وجود انجیر خواص …

طرز تهیه ترشی گوجه سبز

آموزش دستور طرز تهیه ترشی گوجه سبز بدون سرکه شور با آبغوره و آب نمک

ترشی گوجه سبز یکی از ترشی های خاص و خوشمزه ایرانی است که می توانید آنرا با گوجه سبز های ریز یا خرد شده درست کنید، برای مشاهده آموزش کامل و نکات طرز تهیه ترشی گوجه سبز در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم برای یک شیشه کوچک
ترخون۲ شاخه
گوجه سبز۵۰۰ گرم
نمک و سرکه سفیدبه اندازه کافی

طرز تهیه ترشی گوجه سبز

مرحله اول

برای تهیه ترشی گوجه سبز خانگی ابتدا سعی می کنیم گوجه سبزهای در اندازه های یکسان انتخاب کنیم، سپس آن ها را می شوییم و در آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه آن ها خارج شود.

مرحله دوم

بعد پارچه ای پهن می کنیم و گوجه سبزها را روی پارچه قرار می دهیم تا رطوبت شان کاملا گرفته شود و خشک شوند. در ادامه ۲ شاخه ترخون را نیز می شوییم و کنار گوجه سبزها قرار می دهیم تا خشک شوند.

مرحله سوم

در این مرحله یک ظرف شیشه ای را به خوبی می شوییم و با دستمال خشک می کنیم تا هیچگونه رطوبتی نداشته باشد، سپس گوجه سبزها را درون ظرف می ریزیم و شاخه های ترخون لابه لای آن ها  را می گذاریم.

مرحله چهارم

حالا کمی سرکه متناسب با مقدار نصف شیشه در کاسه ای می ریزیم و ۱ قاشق غذاخوری نمک (مقدار نمک بستکی به این دارد که گوجه سبزها ترش هستند یا ملس) به سرکه اضافه می کنیم و با قاشق هم می زنیم تا در سرکه حل شود.

مرحله پنجم

سرکه را روی گوجه سبزها می ریزیم تا کاملا آن ها را بپوشاند، سپس درب شیشه را محکم می بندیم و به مدت ۲ هفته در جای خشک و خنک مانند یخچال شیشه ترشی را قرار می دهیم تا آماده مصرف شود.

مرحله ششم

اگر تمایل دارید طعم ترشی شما خیلی ترش نباشد و کمی ملس باشد، می توانید ۱ قاشق کوچک شکر به سرکه اضافه کنید و پس از اینکه شکر به طور کامل درون سرکه حل شد، آنرا به شیشه اضافه کنید.

کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.