طرز تهیه ترشی کلم قرمز فوری و خوشمزه با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی کلم قرمز فوری و خوشمزه با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی کلم قرمز ترشی کلم قرمز یکی از انواع ترشی های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که بر خلاف دیگر ترشی ها در تمام فصول سال تهیه و مصرف می …

طرز تهیه ترشی فلفل سبز همدانی خوشمزه با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی فلفل سبز همدانی خوشمزه با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی فلفل سبز ترشی فلفل سبز یکی از ترشی های خاص و خوشمزه استان همدان است که با طعم ها و ترکیبات بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش …

طرز تهیه ترشی لیته خوشمزه به روش جنوبی و با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی لیته خوشمزه به روش جنوبی و با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی لیته ترشی لیته یکی از ترشی های خاص و خوشمزه استان های جنوبی کشورمان است که با طعم های بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه ترشی گوجه سبز

آموزش دستور طرز تهیه ترشی گوجه سبز بدون سرکه شور با آبغوره و آب نمک

ترشی گوجه سبز یکی از ترشی های خاص و خوشمزه ایرانی است که می توانید آنرا با گوجه سبز های ریز یا خرد شده درست کنید، برای مشاهده آموزش کامل و نکات طرز تهیه ترشی گوجه سبز در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم برای یک شیشه کوچک
ترخون۲ شاخه
گوجه سبز۵۰۰ گرم
نمک و سرکه سفیدبه اندازه کافی

طرز تهیه ترشی گوجه سبز

مرحله اول

برای تهیه ترشی گوجه سبز خانگی ابتدا سعی می کنیم گوجه سبزهای در اندازه های یکسان انتخاب کنیم، سپس آن ها را می شوییم و در آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه آن ها خارج شود.

مرحله دوم

بعد پارچه ای پهن می کنیم و گوجه سبزها را روی پارچه قرار می دهیم تا رطوبت شان کاملا گرفته شود و خشک شوند. در ادامه ۲ شاخه ترخون را نیز می شوییم و کنار گوجه سبزها قرار می دهیم تا خشک شوند.

مرحله سوم

در این مرحله یک ظرف شیشه ای را به خوبی می شوییم و با دستمال خشک می کنیم تا هیچگونه رطوبتی نداشته باشد، سپس گوجه سبزها را درون ظرف می ریزیم و شاخه های ترخون لابه لای آن ها  را می گذاریم.

مرحله چهارم

حالا کمی سرکه متناسب با مقدار نصف شیشه در کاسه ای می ریزیم و ۱ قاشق غذاخوری نمک (مقدار نمک بستکی به این دارد که گوجه سبزها ترش هستند یا ملس) به سرکه اضافه می کنیم و با قاشق هم می زنیم تا در سرکه حل شود.

مرحله پنجم

سرکه را روی گوجه سبزها می ریزیم تا کاملا آن ها را بپوشاند، سپس درب شیشه را محکم می بندیم و به مدت ۲ هفته در جای خشک و خنک مانند یخچال شیشه ترشی را قرار می دهیم تا آماده مصرف شود.

مرحله ششم

اگر تمایل دارید طعم ترشی شما خیلی ترش نباشد و کمی ملس باشد، می توانید ۱ قاشق کوچک شکر به سرکه اضافه کنید و پس از اینکه شکر به طور کامل درون سرکه حل شد، آنرا به شیشه اضافه کنید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 21 مرداد 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی سرا و لینک مستقیم بلا مانع است.