طرز تهیه ترشی پیاز سفید

آموزش مرحله به مرحله دستور طرز تهیه ترشی پیاز سفید کوچک خانگی با سرکه سفید و قرمز

طرز تهیه ترشی پیاز سفید

ترشی پیاز سفید یکی از انواع ترشی های خوشمزه و اصیل ایرانی است که علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد برای دیزاین غذاها و سفره آرایی نیز یک گزینه مناسب است. برای تهیه این ترشی از پیازهایی با اندازه بسیار کوچک استفاده می شود.

با مواد لازم موجود در این آموزش می توانید یک شیشه بزرگ ترشی پیاز سفید تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری ترشی پیاز سفید تهیه کنید می توانید با ضرب و تقسیم کردن مواد ، مقدار مناسب مواد لازم را اندازه گیری کنید.

مواد لازم برای یک شیشه بزرگ

مواد لازم ترشی پیاز سفید

  • سیر ۲ حبه
  • فلفل قرمز ۲ عدد
  • پیاز سفید ۲۰ عدد
  • نعناع خشک ۱ قاشق چایخوری
  • نمک و سرکه سفید به اندازه کافی

دستور تهیه ترشی پیاز سفید

طرز تهیه ترشی پیاز سفید

برای تهیه ترشی پیاز سفید کوچک ابتدا پیازها را پوست می گیریم و می شوییم و در آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه آن ها خارج شود و بعد پارچه ای را پهن می کنیم و پیازها را روی آن قرار می دهیم تا کاملا خشک شوند چون اگر پیازها نم داشته باشند

احتمال اینکه ترشی کپک بزند زیاد است.سیرها را پوست می گیریم و همراه فلفل قرمزها می شوییم و روی پارچه کنار پیاز ها می گذاریم تا خشک شوند.بهتر است از پیازهای ریز و یکدست استفاده کنیم تا ترشی پیاز شکیل تری داشته باشیم.

پیازهای خشک شده را در شیشه ای کاملا خشک می ریزیم و لابه لای پیازها سیر و فلفل قرمز ها را نیز قرار می دهیم و در آخر نعناع خشک و کمی نمک روی پیاز ها می ریزیم و سرکه به مقداری می ریزیم که کاملا روی پیازها را بپوشاند

و درب شیشه را محکم می بندیم تا هوا در آن نفوذ نکند و به مدت ۲ هفته در جای خنک و خشک و ترجیحا تاریک یا با حداقل نور قرار می دهیم تا آماده مصرف شود.

source

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.