طرز تهیه ترشی بامیه

طرز تهیه ترشی بامیه

طرز تهیه ترشی بامیه طرز تهیه ترشی بامیه با مواد لازم موجود در این آموزش می توانید یک شیشه کوچک ترشی بامیه تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید مقدار کمتر …

طرز تهیه ترشی پوست لیمو

طرز تهیه ترشی پوست لیمو

طرز تهیه ترشی پوست لیمو ترشی خاص با پوست لیمو ترشی پوست لیمو ترش یکی از انواع ترشی های خاص ایرانی است که شاید خیلی ها احساس کنند طعم خوبی ندارد ولی …

طرز تهیه ترشی بندری به روش بوشهری با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی بندری به روش بوشهری با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی بندری ترشی بندری یکی از ترشی های خوشمزه ایرانی است که به دلیل اینکه یک ترشی جنوبی می باشد با نام ترشی بندری مشهور شده است. برای مشاهده آموزش …

طرز تهیه ترشی پیاز سفید

آموزش مرحله به مرحله دستور طرز تهیه ترشی پیاز سفید کوچک خانگی با سرکه سفید و قرمز

ترشی پیاز سفید یکی از انواع ترشی های خوشمزه و اصیل ایرانی است که علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد برای دیزاین غذاها و سفره آرایی نیز یک گزینه مناسب است. برای تهیه این ترشی از پیازهایی با اندازه بسیار کوچک استفاده می شود، برای مشاهده آموزش کامل و نکات طرز تهیه ترشی پیاز سفید در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم ترشی پیاز سفید
سیر۲ حبه
پیاز سفید۲۰ عدد
فلفل قرمز۲ عدد
نعناع خشک۱ قاشق چایخوری
نمک و سرکه سفیدبه اندازه کافی

طرز تهیه ترشی پیاز سفید

مرحله اول

برای تهیه ترشی پیاز سفید کوچک ابتدا پیازها را پوست می گیریم و می شوییم و در آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه آن ها خارج شود و بعد پارچه ای را پهن می کنیم و پیازها را روی آن قرار می دهیم تا کاملا خشک شوند.

مرحله دوم

توجه داشته باشید که اگر پیازها نم داشته باشند احتمال اینکه ترشی کپک بزند زیاد است. سیرها را پوست می گیریم و همراه فلفل قرمزها می شوییم و روی پارچه کنار پیاز ها می گذاریم تا خشک شوند.

مرحله سوم

بهتر است از پیازهای ریز و یکدست استفاده کنیم تا ترشی پیاز شکیل تری داشته باشیم. پیازهای خشک شده را در شیشه ای کاملا خشک می ریزیم و لابه لای پیازها سیر و فلفل قرمز ها را نیز قرار می دهیم و در آخر نعناع خشک و کمی نمک روی پیاز ها می ریزیم.

مرحله چهارم

در این مرحله به مقداری سرکه می ریزیم که کاملا روی پیازها را بپوشاند، سپس درب شیشه را محکم می بندیم تا هوا در آن نفوذ نکند و به مدت ۲ هفته در جای خنک و خشک و ترجیحا تاریک یا با حداقل نور قرار می دهیم تا آماده مصرف شود.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 12 آبان 1401
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.