طرز تهیه کیک مرغ ساده خوشمزه و مجلسی رستورانی با گردو

طرز تهیه کیک مرغ ساده خوشمزه و مجلسی رستورانی با گردو

طرز تهیه کیک مرغ کیک مرغ یکی از انواع غذاهای خوشمزه و مجلسی در سراسر جهان است که از نظر ظاهری و مواد غذایی شباهت های زیادی به سالاد الویه دارد. این …

طرز تهیه کوکوی اسفناج

طرز تهیه کوکوی اسفناج

طرز تهیه کوکوی اسفناج طرز تهیه کوکوی اسفناج با مواد لازم موجود در این آموزش آشپزی سریع می توانید برای ۴ نفر کوکوی اسفناج تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید …

طرز تهیه خورش ماست

طرز تهیه خورش ماست

طرز تهیه خورش ماست طرز تهیه خورش ماست خورش ماست مانند غذاهایی مثل بریانی یکی از غذاهای خوشمزه و پرطرفدار شهر اصفهان است که بیشتر به عنوان دسر سرو می شود. نکته …

طرز تهیه خمیر پیتزا

طرز تهیه خمیر پیتزا برای 6 نفر حرفه ای با ماست بدون مخمر تصویری با بکینگ پودر بدون خمیر مایه نازک ایتالیایی آمریکایی جادویی بدون فر

با مواد لازم موجود در این آموزش آشپزی ایتالیایی می توانید برای ۴ نفر خمیر پیتزا تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری خمیر پیتزا تهیه کنید می توانید با ضرب و تقسیم کردن مواد ، مقدار مناسب مواد لازم را اندازه گیری کنید ، در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

همچنین ببینید : آموزش دستور طرز تهیه پیتزا مخلوط مخصوص خوشمزه در منزل

مواد لازم برای ۴ نفر
آرد سفید۳ لیوان
ماءالشعیر۱ لیوان
نمک۱ قاشق چایخوری
روغن زیتون۲ قاشق غذاخوری
آب۱/۲ لیوان
پودر خمیر مایه فوری۲ قاشق غذاخوری
فلفل سفیدنصف قاشق چایخوری
شکر۱ قاشق چایخوری

دستور پخت خمیر پیتزا

مرحله اول

برای تهیه خمیر پیتزا خانگی ابتدا خمیر مایه فوری را داخل یک لیوان آب ولرم می ریزیم و با آب مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم تا ۵ تا ۱۰ دقیقه همبن طور در یک جای گرم بماند تا کف موجود روی آب بیشتر شود و خمیر مایه عمل بیاید.

مرحله دوم

بعد آرد سفید را در کاسه ای می ریزیم و نمک و شکر و فلفل سفید را به آن اضافه می کنیم و با هم خوب مخلوط می کنیم و پس از گذشت ۵ دقیقه خمیر مایه را به آرد اضافه می کنیم و بعد بلافاصله روغن را نیز اضافه می کنیم و با هم مخلوط می کنیم.

مرحله سوم

سپس ماءالشعیر را کم کم به مواد اضافه می کنیم و با قاشق خوب مواد را مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند. ماء الشعیر را کم کم اضافه می کنیم تا اگر متوجه شدیم خمیر به اندازه کافی منسجم شده است دیگر از اضافه کردن همان لحظه از اضافه کردن ماءالشعیر جلوگیری کنیم.

همچنین ببینید : آموزش طرز تهیه پیتزا مارگاریتا گوجه فرنگی به صورت مرحله به مرحله

مرحله چهارم

(اگر احساس کردید مقدار ماءالشعیر زیاد بوده است  می توانید کمی آرد مجددا اضافه کنید)نکته ای که بسیار مهم است و باید به آن اشاره کنیم این است که حتما به جای آب از ماءالشعیر استفاده کنید چون باعث می شود که هم خمیر خوش رنگی داشته باشیم و هم پوک و طعم خوبی می دهد.

مرحله پنجم

سپس کف دستمان را چرب می کنیم و روی تخته آشپزخانه کمی آرد سفید می پاشیم و خمیر را روی تخته به مدت ۵ دقیقه ورز می دهیم تا حسابی منسجم شود و بعد در کاسه ای شیشه ای قرار می دهیم و پارچه ای روی کاسه قرار می دهیم تا خمیر پف کند و به قول معروف ور بیاید.

مرحله ششم

پس از گذشت ۱ الی ۲ ساعت بعد که خمیر حجمش زیاد شد،فر را روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم و روی تخته آشپزخانه کمی آرد به صورت پخش می ریزیم و خمیر را روی آن ورز می دهیم و به ۲ یا چهار قسمت تقسیم می کنیم و هر قسمت را ورز می دهیم.

مرحله هفتم

سپس کف ظرف پیتزا را کمی با قلمو آغشته به روغن چرب می کنیم و خمیر را داخل ظرف پهن می کنیم و اجازه می دهیم تا ۱۵ دقیقه همین طور در دمای محیط بمانند و داخل پیاله ای آب می ریزیم و داخل فر قرار می دهیم و زمانیکه آب در حال بخار کردن بود ظرف های خمیر پیتزا را داخل فر قرار می دهیم.

مرحله هشتم

حالا اجازه می دهیم تا به مدت ۱۰ دقیقه خمیر نیم پز شود و بعد از فر بیرون می آوریم و می توانیم خمیر پیتزا را فریز کنیم تا برای دفعات بعد آماده داشته باشیم و یا نه همان لحظه مواد پیتزا را روی خمیر بریزیم و ظرف را داخل فر قرار دهیم تا پیتزا آماده شود و نوش جان کنید.

  • منبع :
  • img from instagram.com/haniye_2
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.