طرز تهیه ترشی گوجه سبز خانگی با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی گوجه سبز خانگی با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی گوجه سبز ترشی گوجه سبز یکی از ترشی های خاص و خوشمزه ایرانی است که می توانید آنرا با گوجه سبز های ریز یا خرد شده درست کنید، برای …

طرز تهیه ترشی فلفل سبز همدانی خوشمزه با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی فلفل سبز همدانی خوشمزه با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی فلفل سبز ترشی فلفل سبز یکی از ترشی های خاص و خوشمزه استان همدان است که با طعم ها و ترکیبات بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش …

طرز تهیه ترشی لیته خوشمزه به روش جنوبی و با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی لیته خوشمزه به روش جنوبی و با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی لیته ترشی لیته یکی از ترشی های خاص و خوشمزه استان های جنوبی کشورمان است که با طعم های بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه ترشی کلم قرمز

طرز تهیه ترشی کلم قرمز رستورانی فوری با شکر , دستور ترشی کلم قرمز با سرکه سیب خانم گلاور , xvc jidi jvad gl rvlc

ترشی کلم قرمز یکی از انواع ترشی های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که بر خلاف دیگر ترشی ها در تمام فصول سال تهیه و مصرف می شود. این ترشی خوشرنگ و خوشمزه علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد برای دیزاین و تزیین انواع غذاهای اصلی ایرانی نیز یک گزینه مناسب است، برای مشاهده آموزش کامل و نکات طرز تهیه ترشی کلم قرمز در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم برای یک شیشه کوچک
کلم قرمز۵۰۰ گرم
نمک۱ قاشق غذاخوری
سرکه قرمزبه اندازه کافی

طرز تهیه ترشی کلم قرمز

مرحله اول

برای تهیه ترشی کلم قرمز رستورانی ابتدا کلم قرمز را باز می کنیم و می شوییم و در آبکش قزاز می دهیم تا آب اضافه آن خارج شود و خشک شوند و آن وقت روی تخته آشپزخانه کلم ها را قرار می دهیم و به صورت نوارهایی بلند و باریک خرد می کنیم.

مرحله دوم

پس از اینکه کلم قرمز را خرد کردیم ، آنرا داخل کاسه ای بزرگ می ریزیم و کمی نمک روی آن ها می پاشیم و کلم ها را زیر و رو می کنیم و به مدت ۳۰ دقیقه به کلم ها استراحت می دهیم.

مرحله سوم

سپس در شیشه کاملا خشک که برای ترشی در نظر گرفته ایم کلم ها را می ریزیم و روی آن ها سرکه به حدی می ریزیم که روی کلم ها کاملا پوشیده شود و درب شیشه را محکم می بندیم تا هوا در شیشه ترشی نفوذ نکند.

مرحله چهارم

به مدت ۱ هفته در جای خشک و خنک نگهداری می کنیم تا ترشی کلم قرمز ما آماده شود. هر چه جای ترشی کلم قرمز خنک تر باشد رنگ و کیفیت ترشی بهتر خواهد شد.

مرحله پنجم

اگر تمایل داشتید ترشی را زودتر آماده کنید تا بتوانید سریع تر مصرف کنید ، زمانیکه کلم ها را خرد کردید داخل قابلمه ای بریزید و روی آن سرکه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد و بعد از روی حرارت بر دارید و اجازه بدهید تا خنک شود.

مرحله ششم

بعد در شیشه کاملا خشک بریزید و در یخچال قرار دهید و هر زمان خواستید از آن استفاده کنید ، هر چند که کیفیت اولیه مدل اول تهیه ترشی را نخواهید داشت. نکته دیگر اینکه برای درست کردن ترشی کلم قرمز فوری باید از کلم تازه استفاده کنید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 21 مرداد 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی سرا و لینک مستقیم بلا مانع است.