خواص و مضرات کاهو فرانسوی

خواص و مضرات کاهو فرانسوی

خواص و مضرات کاهو فرانسوی خواص و مضرات کاهو فرانسوی در این مطلب مجموعه ای از مهم ترین خواص و مضرات کاهو فرانسوی را به صورت خلاصه جمع آوری کرده ایم ، …

خواص و مضرات گندم

خواص و مضرات گندم

خواص و مضرات گندم خواص و مضرات گندم گندم گیاهی یک ساله و تک لپه اس است که به عنوان مهم ترین غله در تمام جهان شناخته می شود و قوت غالب …

خواص معجون و جوشانده عناب برای درمان سرفه و سرماخوردگی

خواص معجون و جوشانده عناب برای درمان سرفه و سرماخوردگی

خواص عناب برای سرفه عناب یکی از انواع میوه هایی است که طبعی معتدل و کمی سرد دارد و می تواند به درمان سریع سرفه کمک کند. در ادامه برای مطالعه این …

خواص عناب برای یبوست

خواص عناب برای یبوست روش مصرف عناب برای یبوست ایا عناب برای یبوست خوب است

عناب یکی از انواع میوه هایی است که طبعی معتدل و کمی سرد دارد و می تواند به درمان یبوست کمک کند. در ادامه برای مطالعه این مطلب با پارسی سرا همراه باشید.

درمان و پیشگیری از یبوست با عناب

نظر کارشناسان تغذیه

طبق گفته کارشناسان تغذیه عناب می تواند به درمان و پیشگیری از ابتلا به یبوست کمک کند. البته طبق تحقیقات انجام شده عناب بیشتر از اینکه درمان کننده یبوست باشد می تواند از ابتلا به ان جلوگیری کند و به کسانی که به صورت مزمن دچار یبوست هستند توصیه می شود که حتما عناب را در رژیم غذایی خود قرار دهند. توصیه می شود برای پیشگیری از یبوست مزم عناب به همراه مواد غذایی مقثل شوید، نعناع، گل محمدی و ماست مصرف شود.

طریقه مصرف عناب برای یبوست

برای افراد بزرگسال : ۱۲ تا ۱۴ عدد عناب را در یک لیوان آب جوش قرار دهید تا به طور کامل نرم شوند. پس از اینکه عناب ها نرم شدند آنها را فشار می دهیم و هسته و تفاله های عناب ها را از آب جوش خارج می کنیم. مخلوط گوشت عناب و آب جوش را صبح به صورت ناشتا مصرف کنید. هر روز یا یک روز در میان مصرف کنید تا به طور کامل یبوست برطرف گردد.

برای کودکان : برای کودکان باید مقدار کمتری از جوشانده عناب استفاده شود، نسبت به سن کودک می توانید از نصف استکان تا یک استکان کامل جوشانده استفاده کنید.

روش دیگر مصرف عناب برای یبوست

جالب است بدانید که میوه خشک عناب به عنوان یک ملین طبیعی شناخته می شود. در مطالعات بالینی بسیاری مشخص شده است که عناب می تواند به درمان یبوست کمک کند. برای این امر هر روز صبح یک تکه کوچک زنجبیل را به همراه چند عدد عناب خشک در یک لیوان آب جوش بریزید و پس از ۱۰ دقیقه این دمنوش را میل نمایید.

با تشکر از خواص و مضرات عناب

آخرین بروز رسانی در : جمعه 8 فروردین 1399
  • منبع :
  • instagram.com/ch0wsum
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.