خواص و مضرات فلفل دلمه ای

خواص و مضرات فلفل دلمه ای

خواص و مضرات فلفل دلمه ای خواص و مضرات فلفل دلمه ای فلفل دلمه ای که با نام پلپل دلمه ای هم شناخته می شود یکی از انواع فلفل های محبوب در …

خواص و مضرات روغن سیاه دانه

خواص و مضرات روغن سیاه دانه

خواص و مضرات روغن سیاه دانه خواص و مضرات روغن سیاه دانه روغن سیاه دانه نوعی روغن گیاهی است که از سیاه دانه به دست می آید و به عنوان یک آنتی …

خواص و مضرات فلفل سیاه

خواص و مضرات فلفل سیاه

خواص و مضرات فلفل سیاه خواص و مضرات فلفل سیاه فلفل سیاه میوه‌های خشک‌شده فلفل می‌باشد که بومی جنوب هند است. این ادویه و چاشنی برای بدن بسیار مفید می باشد. فلفل …

خواص عناب برای یبوست

خواص عناب برای یبوست روش مصرف عناب برای یبوست ایا عناب برای یبوست خوب است

عناب یکی از انواع میوه هایی است که طبعی معتدل و کمی سرد دارد و می تواند به درمان یبوست کمک کند. در ادامه برای مطالعه این مطلب با پارسی سرا همراه باشید.

درمان و پیشگیری از یبوست با عناب

نظر کارشناسان تغذیه

طبق گفته کارشناسان تغذیه عناب می تواند به درمان و پیشگیری از ابتلا به یبوست کمک کند. البته طبق تحقیقات انجام شده عناب بیشتر از اینکه درمان کننده یبوست باشد می تواند از ابتلا به ان جلوگیری کند و به کسانی که به صورت مزمن دچار یبوست هستند توصیه می شود که حتما عناب را در رژیم غذایی خود قرار دهند. توصیه می شود برای پیشگیری از یبوست مزم عناب به همراه مواد غذایی مقثل شوید، نعناع، گل محمدی و ماست مصرف شود.

طریقه مصرف عناب برای یبوست

برای افراد بزرگسال : ۱۲ تا ۱۴ عدد عناب را در یک لیوان آب جوش قرار دهید تا به طور کامل نرم شوند. پس از اینکه عناب ها نرم شدند آنها را فشار می دهیم و هسته و تفاله های عناب ها را از آب جوش خارج می کنیم. مخلوط گوشت عناب و آب جوش را صبح به صورت ناشتا مصرف کنید. هر روز یا یک روز در میان مصرف کنید تا به طور کامل یبوست برطرف گردد.

برای کودکان : برای کودکان باید مقدار کمتری از جوشانده عناب استفاده شود، نسبت به سن کودک می توانید از نصف استکان تا یک استکان کامل جوشانده استفاده کنید.

روش دیگر مصرف عناب برای یبوست

جالب است بدانید که میوه خشک عناب به عنوان یک ملین طبیعی شناخته می شود. در مطالعات بالینی بسیاری مشخص شده است که عناب می تواند به درمان یبوست کمک کند. برای این امر هر روز صبح یک تکه کوچک زنجبیل را به همراه چند عدد عناب خشک در یک لیوان آب جوش بریزید و پس از ۱۰ دقیقه این دمنوش را میل نمایید.

با تشکر از خواص و مضرات عناب

آخرین بروز رسانی در : جمعه 8 فروردین 1399
  • منبع :
  • instagram.com/ch0wsum
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.