طرز تهیه ترشی کلم قرمز فوری و خوشمزه با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی کلم قرمز فوری و خوشمزه با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی کلم قرمز ترشی کلم قرمز یکی از انواع ترشی های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که بر خلاف دیگر ترشی ها در تمام فصول سال تهیه و مصرف می …

طرز تهیه ترشی گوجه سبز خانگی با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی گوجه سبز خانگی با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی گوجه سبز ترشی گوجه سبز یکی از ترشی های خاص و خوشمزه ایرانی است که می توانید آنرا با گوجه سبز های ریز یا خرد شده درست کنید، برای …

طرز تهیه ترشی فلفل سبز همدانی خوشمزه با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی فلفل سبز همدانی خوشمزه با فوت و فن کامل

طرز تهیه ترشی فلفل سبز ترشی فلفل سبز یکی از ترشی های خاص و خوشمزه استان همدان است که با طعم ها و ترکیبات بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش …

طرز تهیه ترشی ازگیل

طرز تهیه و دستور ترشی ازگیل درسته شمالی با رنگ های زرد و سبز ساده

ترشی ازگیل یکی از ترشی های خاص و خوشمزه استان های شمالی کشورمان است که با طعم های بسیار متنوعی درست می شود. این ترشی را می توان به سلیقه خود با ازگیل رسیده یا نارس درست کرد، برای مشاهده آموزش کامل و نکات طرز تهیه ترشی ازگیل در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم ترشی ازگیل
ازگیل۱ کیلوگرم
سرکه۷۵۰ سی سی
شکر۱ قاشق غذاخوری
تمبر هندی۵۰ گرم
پودر فلفل قرمز½ قاشق چایخوری
نمک و انواع ادویه های دلخواهبه اندازه کافی

طرز تهیه ترشی ازگیل

مرحله اول

برای تهیه ترشی ازگیل خوشمزه ابتدا دم ازگیل ها را می گیریم و آن ها را می شوییم و در آبکش قرار می دهیم.پارچه ای تمیز را پهن می کنیم و ازگیل ها را آرام با فاصله روی پارچه قرار می دهیم تا کاملا خشک شود.

مرحله دوم

در این مرحله در قابلمه ای سرکه را می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم و هسته های تمبر هندی ها را جدا می کنیم و به سرکه می افزاییم و اجازه می دهیم تا تمبر هندی کاملا در سرکه حل شود و بجوشد.

مرحله سوم

پس از جوشیدن سرکه قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم تا سرد شود. پس از اینکه ترکیب سرکه و تمرهندی خنک شد، آنرا از صافی عبور می دهیم و مجددا داخل همان قابلمه می ریزیم.

مرحله چهارم

در این مرحله ازگیل های خشک شده را به آن می افزاییم، سپس قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم تا سرکه کمی غلیظ تر شود. پس از ۱۵ دقیقه شکر را اضافه می کنیم و کمی با قاشق آرام هم می زنیم تا زودتر در سرکه حل شود.

مرحله پنجم

حالا اجازه می دهیم سرکه کمی غلیظ تر شود و ترشی به قوام مطلوب ما برسد، سپس قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم تا ترشی خنک شود. سپس به ترشی خنک شده کمی نمک و فلفل قرمز اضافه می کنیم.

مرحله ششم

می توانید هر نوع ادویه دیگری که دوست دارید به آن اضافه کنید و ترشی را آرام هم بزنیم تا ادویه ها در یک جا نمانند. ترشی ازگیل را در شیشه می ریزیم و درب آن را محکم می بندیم و به مدت ۱ الی ۲ هفته در یخچال قرار می دهیم تا آماده مصرف شود.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 21 مرداد 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی سرا و لینک مستقیم بلا مانع است.