طرز تهیه مرغ شکم پر

طرز تهیه مرغ شکم پر

طرز تهیه مرغ شکم پر طرز تهیه مرغ شکم پر مرغ شکم پر یکی از غذاهای خوشمزه و مجلسی ایرانی است که اصالت آن متعلق به استان های شمالی کشور ( مازندران …

طرز تهیه کله جوش

طرز تهیه کله جوش

طرز تهیه کله جوش طرز تهیه کله جوش کله جوش یکی از انواع غذاهای قدیمی و پرطرفدار ایرانی است که می توانید آنرا با حداقل ترین مواد غذایی تهیه کنید. البته اگر …

طرز تهیه سیب زمینی پنیری

طرز تهیه سیب زمینی پنیری

طرز تهیه سیب زمینی پنیری طرز تهیه سیب زمینی پنیری سیب زمینی پنیری یکی از انواع میان وعده های خوشمزه در سراسر جهان است که در دسته بندی غذاهای فست فودی قرار …

طرز تهیه پیتزا سیب زمینی

طرز تهیه پیتزا سیب زمینی بدون فر مینی پیتزا با سیب زمینی طرز تهیه پیتزا سیب زمینی و قارچ پیتزا با سیب زمینی ورقه ای بدون فر طرز تهیه پیتزای سیب زمینی ترکیه طرز تهیه پیتزا با سیب زمینی رنده شده طرز تهیه پیتزا با سیب زمینی آب پز طرز تهیه پیتزا با سیب زمینی سرخ کرده

پیتزا یکی از غذاهای سنتی ایتالیایی است. اما پیتزا سیب زمینی، از سیب زمینی در خمیر پیتزا استفاده شده است که علاوه بر بافت و طعم خوبی که دارد، خواص سیب زمینی را نیز شامل می شود. این پیتزا مانند پیراشکی تهیه و پیچیده می شود و می توان به صورت سرخ کرده یا در فر برشته نمود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پیتزا سیب زمینی در ادامه با سایت پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم پیتزا سیب زمینی
سیب زمینی۵۰۰ گرم
آرد۲۵۰ گرم
تخم مرغ۱ عدد
پنیر رنده شده۳۰ گرم
بکینگ پودر۲ قاشق چای خوری
نمک و جوز هندیکمی
ژامبون۲۰۰ گرم
پنیر موزارلابه مقدار لازم
روغن آفتابگردانبه مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا سیب زمینی

مرحله اول

برای تهیه پیتزای سیب زمینی خوشمزه در ابتدای کار، سیب زمینی ها را شسته و پوست کنده و درون آب جوش می ریزیم و می گذاریم تا بپزد. وقتی که سیب زمینی ها پخت، آن را آبکش کرده و درحالی که هنوز داغ هست، آن را پوره می کنیم.

مرحله دوم

سپس پوره سیب زمینی را درون یک کاسه جمع می کنیم. پنیر رنده شده، نمک، جوز هندی، تخم مرغ و بکینگ پودر را اضافه می کنیم. آرد را کم کم اضافه کرده و با چنگال مخلوط می کنیم.

مرحله سوم

سپس به صورت یک خمیر روی کاغذ روغنی منتقل کرده و با افزودن آرد بیشتر، ورز می دهیم تا یک خمیر نرم و فشرده بدست آید. سپس به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال استراحت می دهیم.

مرحله چهارم

بعد از ۳۰ دقیقه روی سطح کار را آرد پاشی کرده و خمیر را با وردنه باز می کنیم. زیاد نباید از آرد استفاده کرد. با یک فنجان بزرگ به صورت دایره خمیر ها را برش می دهیم و قالب می زنیم.

مرحله پنجم

بخشی از دایره را با ورقه های ژامبون و موزارلا پر می کنیم و در هلال می بندیم و لبه ها را به خوبی محکم می کنیم. در یک تابه عمیق، روغن آفتابگردان را خوب گرم می کنیم. پیراشکی ها را از هر دو طرف سرخ کرده تا طلایی شود.

مرحله ششم

سپس روی کاغذ جاذب روغن می گذاریم. می توان پبراشکی ها را با روغن آغشته و ریو کاغذ روغنی قرار داد و کمی روغن زیتون روی آن ریخت و به مدت ۳۰ دقیقه در فر با درجه ۱۸۰ سانتی گراد پخت.

کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.