خواص و مضرات نعناع

خواص و مضرات نعناع

خواص و مضرات نعناع خواص و مضرات نعناع نعنا که با نام نعناع هم شناخته می شود که مانند گیاهان شناخته شده ای مثل مریم گلی ، ریحان ، مرزنگوش ، مرزه …

خواص و مضرات تخم کتان

خواص و مضرات تخم کتان

خواص و مضرات تخم کتان خواص و مضرات تخم کتان تخم کتان که با نام های بذر کتان و تخم بزرگ هم شناخته می شود بذر گیاه کتان است. تخم کتان به …

خواص و مضرات لپه

خواص و مضرات لپه

خواص و مضرات لپه خواص و مضرات لپه لپه برای سلامتی بسیار مفید می باشد ، شما می توانید از لپه سبز یا زرد استفاده کنید ، لپه از روش های مختلف …

خواص و مضرات گلپر

خواص و مضرات گلپر , فواید و خاصیت های گلپر , زیان ها و عوارض گلپر , o hw g v

خواص و مضرات گلپر

گلپر گیاهی گلدار و چند ساله است که بومی ایران می باشد و نکته جالب در مورد گلپر این است که همه گونه های این گیاه معطر هستند. گلپر با گیاهان شناخته شده ای مانند هویج ، کرفس ، رازیانه و زیر سبز و سیاه در خانواده چتریان دسته بندی می شود.

در این مطلب مجموعه ای از مهم ترین خواص و مضرات گلپر را به صورت خلاصه جمع آوری کرده ایم ، برای شناخت بیشتر خواص گلپر و عوارض مصرف آن در ادامه با سایت پارسی سرا در دسته بندی خواص مواد غذایی همراه باشید.

فواید و خاصیت های گلپر

آرامش اعصاب

استفاده از روغن گلپر باعث آرامش عصب ها شده و سیستم مغز را بهبود می بخشد ، اگر شما یک روز طولانی و سخت را پشت سر گذاشته اید می توانید از گلپر استفاده کنید.

آنتی بیوتیک طبیعی

گلپر دارای خاصیت ضد میکروبی بوده و باعث توقف رشد میکرو ارگانیسم های بدن می شود. گلپر دارای عصاره ای می باشد که به عنوان یک آنتی بیوتیک عمل می کند.

خواص چای گلپر

چای گلپر به عنوان یک نوشیدنی عالی می باشد که دارای طبع سرد است ، شما می توانید برای هضم غذا و آب کردن چربی های شکمی از این چای استفاده کنید. همچنین برای تقویت حافظه و درمان اشتهای کاذب موثر است.

کاهش اضطراب

روغن معطر گلپر برای مبارزه با اضطراب موثر است. شما می توانید برای درمان اختلالات روانشناختی از گلپر استفاده کنید. روغن معطر گلپر باعث کاهش ترس و آرامش ذهن می شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن

گلپر دارای ویژگی های زیادی برای دستگاه ایمنی بدن می باشد ، شما می توانید از گلپر برای ژن درمانی استفاده کنید. گلپر برای بیماری های مختلف دستگاه ایمنی مانند آرتریت موثر است.

بهبود گوارش

روغن گلپر می تواند برای بهبود فرآیند گوارش مفید باشد ، شما می توانید روغن گلپر را با آب گرم ترکیب کنید و ترکیب به دست آمده را قبل از خوابیدن میل کنید.

کاهش استرس

یکی از فواید بی نظیر گلپر در درمان استرس می باشد. استرس امروزه به عنوان یک بخش جدایی ناپذیر از زندگی تبدیل شده است ، شما می توانید با روغن گلپر به راحتی استرس را از خود دور کنید.

درمان سردرد

یکی از مزایای گلپر از بین بردن سردرد می باشد. شما می توانید از این روغن برای درمان سرگیجه نیز استفاده کنید.

آرامش ذهن

روغن گلپر به آرامش ذهن و فکر کمک می کند. این گیاه درمان مناسبی برای ذهن های شلوغ است ، اگر در طول روز فعالیت سنگین فکری دارید می توانید از این گیاه برای آرام کردن ذهن خود استفاده کنید. روش های طبیعی برای رسیدن به آرامش وجود دارد که یکی از آن ها آرامش ذهن است.

عوارض و زیان های گلپر

دوران بارداری

در دوران بارداری سعی کنید کمتر از گلپر استفاده کنید ، چرا که مصرف بیش از حد این گیاه در دوران بارداری باعث سقط جنین می شود.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 31 شهریور 1398
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.