خواص و مضرات روغن سیاه دانه

خواص و مضرات روغن سیاه دانه

خواص و مضرات روغن سیاه دانه خواص و مضرات روغن سیاه دانه روغن سیاه دانه نوعی روغن گیاهی است که از سیاه دانه به دست می آید و به عنوان یک آنتی …

خواص معجون و جوشانده عناب برای درمان سرفه و سرماخوردگی

خواص معجون و جوشانده عناب برای درمان سرفه و سرماخوردگی

خواص عناب برای سرفه عناب یکی از انواع میوه هایی است که طبعی معتدل و کمی سرد دارد و می تواند به درمان سریع سرفه کمک کند. در ادامه برای مطالعه این …

خواص و مضرات سنبل الطیب

خواص و مضرات سنبل الطیب

خواص و مضرات سنبل الطیب خواص و مضرات سنبل الطیب سنبل الطیب که با نام علف گربه هم شناخته می شود گیاهی چند ساله است که بوته ای استوار دارد و بومی …

خواص و مضرات پنیرک

خواص و مضرات پنیرک , فواید و خاصیت های پنیرک , عوارض و زیان های پنیرک , o hw kdv

خواص و مضرات پنیرک

در این مطلب مجموعه ای از مهم ترین خواص و مضرات پنیرک را به صورت خلاصه جمع آوری کرده ایم ، برای شناخت بیشتر خواص پنیرک و عوارض مصرف آن در ادامه با سایت پارسی سرا در دسته بندی خواص مواد غذایی همراه باشید.

فواید و خاصیت های پنیرک

درمان سرماخوردگی

پنیرک دارای خواص زیادی برای سلامت بدن می باشد، پنیرک علاوه بر درمان گلودرد، توانایی درمان سرماخوردگی و تب را نیز دارد. می‌توانید با ریشه گل و دانه های پنیر چای درست کنید چای گیاهی به دست آمده برای کاهش تب و سرماخوردگی بسیار مفید می باشد.

بهبود گوارش

پنیرک به‌‌عنوان یک داروی گیاهی بوده که دارای خاصیت ضد التهابی قوی دارد که در برابر خطر ابتلا به بیماری‌ها از بدن انسان محافظت می‌کند. این گیاه دارای خاصیت آرام‌بخشی بوده که نقش مهمی در بهبود سلامت دستگاه گوارش داشته و می‌تواند از دستگاه گوارش و روده بزرگ در برابر التهاب محافظت کند.

درمان خونریزی لثه

یکی از خواص جالب پنیرک برای سلامتی درمان خون‌ریزی لثه می باشد. پنیرک را می‌‌توان به‌‌عنوان دهان‌شویه نیز استفاده کرد چرا که دارای خاصیت ضد التهابی قوی بوده که به درمان درد ناشی از خون‌ریزی و تحریک لثه کمک می‌کند.

درمان تب

تب می تواند نشانه مبارزه بدن با باکتری‌ها و ویروس‌ها باشد که به سیستم ایمنی بدن حمله کرده اند. پنیرک یکی از مواردی است که باعث درمان تب می شود. چیزی که گیاه پنیرک را به درمان مناسبی برای تب تبدیل می کند خواص تب‌بر بودن آن است.

درمان زخم‌

خیلی از گیاهان دارویی برای درمان زخم‌ها و کبودی‌ها مؤثر هستند چرا که اکثر گیاهان دارویی دارای خاصیت ضد التهابی قوی بوده که می‌تواند درد ناشی از ضعف یا کبودی را کاهش دهد. گیاه پنیرک دارای خاصیت ضد التهابی می باشد. یکی دیگر از خواص پنیرک برای سلامتی، کمک آن به درمان سریع زخم ها است. برای این کار می‌توانید برگ های پنیرک را جوشانده و بر ناحیه آسیب‌دیده قرار دهید.

کمک به سلامت زنان

دمنوش گل و ریشه پنیرک در درمان انواع بیماری‌ها به بدن کمک می‌کند. ریشه و گل پنیرک در کاهش مشکلات کلیه و تحریکات رحمی زنان بسیار مؤثر است. خواص دیگری که پنیرک را به‌‌عنوان یک درمان طبیعی عالی تبدیل می‌کند توانایی آن در درمان ترشحات واژن است.

کمک به سلامت مو

پنیرک نه‌تنها برای سلامتی بلکه برای بهبود وضعیت مو نیز مفید می باشد می توان پنیرک را به‌‌عنوان یک نرم‌کننده قوی برای مو در نظر گرفت. با استفاده منظم از پنیرک به‌‌عنوان نرم‌کننده می‌توانید موهایی براق و صاف داشته باشید. اگر می‌خواهید از موهای خشک رهایی پیدا کنید می‌توانید از پنیرک کمک بگیرید.

درمان نیش مار

در صورتی که می‌خواهید از گزیدگی مار در امان باشید می‌توانید از گیاه پنیرک استفاده کنید. ثابت شده ‌است که پنیرک در درمان خارش ناشی از نیش حشرات بسیار مؤثر می باشد، همچنین باعث تسکین ناراحتی ناشی از سوختگی‌ها می‌شود. تنها کاری که باید انجام دهید قرار دادن برگه له‌شده پنیرک بر ناحیه آسیب‌دیده است.

مناسب برای زنان باردار

پنیرک برای افزایش تولید شیر مادر بسیار مفید است، برای این امر می‌توانید ریشه و برگ‌های این گیاه را بجوشانید. علاوه بر این موارد پنیرک می‌تواند از سقط جنین نیز پیشگیری کند پس با توجه به موارد گفته‌شده پنیرک دارای خواص زیادی برای سلامتی بانوان می باشد.

بهبود گردش خون

یکی از خاصیت پنیرک برای سلامتی افزایش گردش خون می باشد. دمنوش گل پنیرک می‌تواند گردش خون را تا حدود زیادی افزایش دهد. برای استفاده از خواص این گیاه توصیه می شود روزانه پنج میلی‌لیتر دمنوش پنیرک میل کنید.

عوارض و زیان های پنیرک

مشکلات معده

همان‌طورکه می‌دانید مصرف زیاد پنیرک باعث بهم ریختن معده‌های ضعیف خواهد شد و برای مزاج‌های سرد و تر مناسب نمی‌باشد.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 8 مهر 1398
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.