خواص و مضرات تخم مرغ

خواص و مضرات تخم مرغ

خواص و مضرات تخم مرغ خواص و مضرات تخم مرغ تخم مرغ همانطور که از نامش مشخص است تخم پرنده ای از گونه ماکیان است. تخم مرغ به دلیل وجود انواع ویتامین …

خواص و مضرات بادام

خواص و مضرات بادام

خواص و مضرات بادام خواص و مضرات بادام بادام نوعی میوه درختی است که بومی قاره آسیا می باشد ، نوع خودروی بادام را که میوه کوچکتری دارد ارژن است. بادام به …

خواص و مضرات روغن کنجد

خواص و مضرات روغن کنجد

خواص و مضرات روغن کنجد خواص و مضرات روغن کنجد روغن کنجد یکی از فراورده های کنجد است که بیشتر به عنوان روغن خوراکی مصرف می شود. جالب است بدانید که علاوه …

خواص و مضرات ذرت

خواص و مضرات ذرت , عوارض و زیان های ذرت , فواید و خاصیت های ذرت , o hw bvj

خواص و مضرات ذرت

ذرت یکی از محبوب ترین غلات در ایران می باشد که بومی کشور مکزیک است ، انواع مختلفی از ذرت وجود دارد که ارزش غذایی فراوان دارد. شما می توانید در مورد فواید ذرت در ادامه بیشتر آشنا شوید.

فواید و خاصیت های ذرت

کاهش وزن و رژیم لاغری

ذرت به عنوان یک میان وعده عالی برای کاهش وزن می باشد ، این ماده غذایی یک منبع عالی انرژی بوده و دارای فیبر فراوان می باشد ، شما با مصرف ذرت احساس سیری خواهید کرد و به کاهش اشتها و لاغری کمک می کند.

سلامت چشم

ذرت به دلیل داشتن کارتنوئید لوتئین و زاکسنتین برای سلامت چشم مفید می باشد و از آسیب به چشم جلوگیری می کند ، بتاکاروتن موجود در ذرت به ویتامین آ تبدیل شده و باعث بهبود بینایی می شود.

پیشگیری از آلزایمر

ذرت یک منبع عالی از تیمین است که دارای آنتی اکسیدان مختلف برای تشدید فعالیت های مغزی است. مصرف ذرت ارتباط نزدیکی با جلوگیری از بیماری آلزایمر دارد. ذرت باعث بهبود حافظه شده و برای دوران سالمندی موثر است.

تقویت سیستم ایمنی

ویتامین سی موجود در ذرت باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و با چندین ویروس مختلف مقابله می کند.

درمان یبوست

فیبر موجود در ذرت باعث افزایش سلامتی بدن شده و از بیماری سرطان جلوگیری می کند. برای جلوگیری از یبوست و بواسیر بهتر است ذرت مصرف کنید. ذرت باعث تولید باکتری های مفید در بدن می شود.

خواص ضد سرطان

ذرت به دلیل داشتن ترکیبات فنولیک و اسید فرولیک می تواند با تومورهای بدخیم سینه و کبد مبارزه کند. فیبر موجود در ذرت باعث کاهش مشکلات گوارشی شده و در مبارزه با سرطان روده بزرگ موثر است.

مفید برای دیابت غیر انسولین

ذرت می تواند برای کنترل دیابت غیرانسولین موثر باشد ، کسانی که پرفشاری خون دارند می توانند از ذرت استفاده کنند. کاهش بیماری قند توسط ذرت امکان پذیر است ، افراد می توانند با سبک زندگی صحیح به زندگی عادی خود برگردند.

خواص برای کودکان

ذرت از جمله موادی است که برای کودکان مفید است ، شما می توانید از ذرت برای رشد طبیعی نوزادان خود استفاده کنید. بهبود بینایی و جلوگیری از مشکلات گوارشی از جمله فواید ذرت برای کودکان است.

مفید برای ورزش های سنگین

ذرت به دلیل داشتن کربوهیدرات پیچیده برای ورزش های سنگین مناسب است و انرژی لازم را برای عملکرد درست ذهن تامین می کند.

درمان کم خونی

ذرت یک منبع عالی از آهن می باشد که در هر صد گرم آن حدود ۳ میلی گرم آهن وجود دارد. آهن باعث تولید بیشتر گلبول های قرمز خون شده و برای کم خونی زنان موثر است.

عوارض و زیان های ذرت

ذرت غیر ارگانیک

به دلیل استفاده از مواد شیمیایی مختلف مانند آفت کش ها بهتر است از ذرت ارگانیک استفاده کنید. استفاده از ذرت های غیر ارگانیک برای سلامتی بدن مضر است.

دیابت انسولینی

ذرت به دلیل داشتن کربوهیدرات بالا باعث افزایش سطح قند خون می باشد و برای کسانی که بیماری دیابت دارند مصرف بیش از حد آن مضر است.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 31 شهریور 1398
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.