طرز تهیه خورش زرشک

طرز تهیه خورش زرشک

طرز تهیه خورش زرشک طرز تهیه خورش زرشک خورش زرشک یکی از انواع خورش های خوشمزه و خاص ایرانی است که در استان خراسان به عنوان یک خورش مجلسی شناخته می شود. …

طرز تهیه فرنی

طرز تهیه فرنی

طرز تهیه فرنی طرز تهیه فرنی فرنی یکی از انواع غذاهای سبک و بسیار خوشمزه ایرانی است که بیشتر برای نوزادان و کودکان تهیه می شود. البته از فرنی در ماه هایی …

طرز تهیه خورش قورمه سبزی

طرز تهیه خورش قورمه سبزی

طرز تهیه خورش قورمه سبزی طرز تهیه خورش قورمه سبزی خورش قورمه سبزی را در کنار خورش قیمه می توان محبوب ترین خورش در میان ایرانیان به شمار آورد ، این خورش …

طرز تهیه سالاد فصل

طرز تهیه سالاد فصل مجلسی زمستانی , دستور سالاد فصل قالبی با گوجه , xvc jidi shghn twg

طرز تهیه سالاد فصل

سالاد فصل یکی از انواع سالادهای سنتی و بسیار پرطرفدار ایرانی است که همانطور که از نامش مشخص است برای هر فصل از مواد متفاوتی تهیه می شود. البته امروزه سالاد فصل به طور کلی در تمام فصول سال با موادی یکسان با کمی تغییرات تهیه می شود.

با مواد لازم موجود در این آموزش آشپزی ایرانی می توانید برای 4 نفر سالاد فصل تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری سالاد فصل تهیه کنید می توانید با ضرب و تقسیم کردن مواد ، مقدار مناسب مواد لازم را اندازه گیری کنید ، در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم برای 4 نفر

مواد لازم سالاد فصل

دستور تهیه سالاد فصل

طرز تهیه سالاد فصل

برای تهیه سالاد فصل مجلسی ابتدا برگ های کاهو را جدا می کنیم و می شوییم و روی تخته آشپزخانه قرار می دهیم و با چاقو در اندازه ای دلخواه خرد می کنیم و در کاسه ای بزرگ می ریزیم و کلم برگ را نیز می شوییم و روی تخته آشپزخانه به صورت نواری باریک خرد می کنیم

و به کاهو می افزاییم.هویج را تمیز می کنیم و رنده درشت می کنیم و داخل کاسه سالاد می ریزیم و گوجه فرنگی ها و خیارها را می شوییم و روی تخته آشپزخانه به صورت حلقه حلقه برش می دهیم و روی سالاد می ریزیم.

برای سس سالاد نیز سس مایونز را داخل کاسه ای می ریزیم و روغن زیتون،کمی آبلیمو و نمک و فلفل به آن می افزاییم و خوب مخلوط می کنیم و سالاد را به هر شکلی که تمایل دارید در ظرف می ریزیم و سس را روی آن می ریزیم و نوش جان کنید.

نکات تهیه سالاد فصل

سس مخصوص رستورانی

برای تهیه سس مخصوص سالاد فصل به روش رستورانی ابتدا سس مایونز را داخل یک کاسه مناسب بریزید ، سپس مقداری نمک ، فلفل سیاه و آب لیمو ترش یا آب نارنج به آن اضافه کنید ، حالا مواد را خوب مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند.

برای حرفه ای تر شدن طعم سس سالاد می توانید از مقداری کمی زنجبیل تازه یا پودر زنجبیل و روغن زیتون هم استفاده کنید. اگر بخواهید سس سالاد شما مانند بعضی از رستوران ها صورتی رنگ باشد باشد می توانید از آب لبو برای رنگی کردن سس استفاده کنید.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 31 شهریور 1398
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.