خواص و مضرات هویج

خواص و مضرات هویج

خواص و مضرات هویج خواص و مضرات هویج هویج که با نام های گزر و زردک هم شناخته می شود گیاهی است دوساله که در خانواه چتریان دسته بندی می شود. جالب …

خواص و مضرات تخم مرغ

خواص و مضرات تخم مرغ

خواص و مضرات تخم مرغ خواص و مضرات تخم مرغ تخم مرغ همانطور که از نامش مشخص است تخم پرنده ای از گونه ماکیان است. تخم مرغ به دلیل وجود انواع ویتامین …

خواص و مضرات قهوه سبز

خواص و مضرات قهوه سبز

خواص و مضرات قهوه سبز خواص و مضرات قهوه سبز قهوه سبز همان قهوه معمولی یا قهوه خام می باشد که هنوز مرحله برشته شدن را نگذرانده است. طی مراحل مختلف قهوه …

خواص و مضرات روغن برنج

خواص و مضرات روغن برنج , فواید و خاصیت های روغن برنج , عوارض و زیان های روغن برنج , o hw v yk fvk

خواص و مضرات روغن برنج

در این مطلب مجموعه ای از مهم ترین خواص و مضرات روغن برنج را به صورت خلاصه جمع آوری کرده ایم ، برای شناخت بیشتر خواص روغن برنج و عوارض مصرف آن در ادامه با سایت پارسی سرا در دسته بندی خواص مواد غذایی همراه باشید.

فواید و خاصیت های روغن برنج

درمان اگزما

کسانی که مبتلا به اگزما هستند می‌توانند از روغن برنج برای درمان این بیماری پوستی بهره بگیرند. این روغن دارای خاصیت لانولین می‌باشد که دارای تفاوت‌هایی نیز می باشد. روغن برنج سبک‌تر از روغن لانولین بوده و باعث التهاب یا واکنش های حساسیتی نمی‌شود. خواص نرم‌کنندگی آن باعث نفوذ به ترک ها شده و یک سد دفاعی در برابر تحریکات پوستی ایجاد می‌کند.

رفع چین و چروک پوست

روغن برنج سرشار از اسکوالان بوده که در گران‌ترین محصولات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. اسکوالان باعث افزایش تولید کلاژن در پوست شده که این امر باعث می‌شود تا پوست شاداب باقی بماند. میزان مناسب کلاژن باعث سفتی پوست و درنتیجه چین‌وچروک کمتر می شود.

خواص ضد التهابی

روغن برنج به دلیل داشتن خاصیت ضد التهابی می‌تواند تحریکات پوستی را آرام کرده و برای کاهش قرمزی و تورم مفید می باشد.

درمان پسوریازیس

روغن برنج پوست انسان را ملتهب نکرده و با استفاده موضعی می تواند بیماری تصور پسوریازیس را درمان نماید. خواص ضد التهابی آن باعث آرام سازی پوست شده و خواص مرطوب کنندگی آن باعث تسکین دادن و هیدراته کردن پوست می‌شود.

محافظت از موهای سر

روغن برنج به‌‌عنوان یک نرم‌کننده عمیق مو می باشد. اسیدهای چرب موجود در آن به ساقه‌های مو نفوذ کرده و باعث مرطوب سازی آن می شود. اگر می‌خواهید موهای درخشانی داشته باشید و در برابر نور خورشید و دیگر آسیب‌های محیطی از موهای خود محافظت کنید از روغن برنج استفاده کنید.

بهبود پوست های خشک

روغن برنج باعث مرطوب کردن پوست های خشک شده و منافذ آن را بسته نگه می‌دارد و خاصیت ضد التهابی این نوع از روغن باعث درمان قرمزی و تحریک پوست شده که می‌تواند پوست را هیدراته، نرم و صاف کند.

درمان مو خوره

روغن برنج علاوه بر خواصی که دارد یک نرم‌کننده غیر چرب محسوب شده که می‌تواند مو خوره را کاهش دهد. ترکیبات ویتامین دی موجود در آن در برابر آسیب‌های حرارتی از مو محافظت کرده که مانع از ایجاد موخوره می شود. روغن برنج می‌تواند موهای آسیب‌دیده و خشک را مرطوب کرده و به شما مویی سالم هدیه دهد.

پاک سازی پوست

روغن برنج علاوه بر این‌که به‌‌عنوان یک مرطوب کننده شناخته می شود می‌تواند پوست را پاک‌سازی کند. یعنی شما می‌توانید یک بطری روغن برنج را جایگزین دو محصول بهداشتی کنید. از این روغن در کشور ژاپن برای پاک‌سازی پوست و مو استفاده می‌شود. برای استفاده از روغن برنج به‌‌عنوان یک پاک‌کننده قوی مقداری از آن روی یک پد پنبه ای ریخته و به‌مانند پاک‌کننده‌های دیگر از آن استفاده کنید.

مناسب برای اصلاح صورت

اگر روغن برنج قبل از اصلاح استفاده شود باعث ایجاد لایه محافظتی روی پوست شده که به تیغ ریش‌تراش اجازه می‌دهد به نرمی بر روی پوست حرکت کرده و هیچ خراشی بعد از اصلاح باقی نمی گذارد.

درمان ترک های پا

اسکوالان و اسیدهای چرب موجود در روغن برنج برای ترک‌های پا بسیار مفید می باشد و خواص ضد التهابی آن می‌تواند از ترک‌های عمیق پیشگیری کند. روغن برنج پوست را مرطوب کرده و رطوبت را در پوست حفظ می کند که این امر باعث تسریع در فرآیند درمان می شود.

عوارض و زیان های روغن برنج

کالری بالا

زیاده‌روی در مصرف روغن برنج باعث افزایش کالری مصرفی روزانه شده و باعث افزایش وزن می شود.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 10 مهر 1398
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.