خواص و مضرات گردو

خواص و مضرات گردو

خواص و مضرات گردو خواص و مضرات گردو یکی از سالم ترین میوه های خشک پس از بادام گردو می باشد. گردو بسیار خوش طعم بوده و سرشار از ترکیبات مغذی می …

خواص و مضرات زرشک

خواص و مضرات زرشک

خواص و مضرات زرشک خواص و مضرات زرشک زرشک درختچه ای خاردار است که طول آن در شرایط آب و هوایی مناسب ، حداکثر به 5 متر می رسد و دارای میوه‌های …

خواص و مضرات دارچین

خواص و مضرات دارچین

خواص و مضرات دارچین خواص و مضرات دارچین دارچین یکی از انواع ادویه های خوشبو و بسیار پر مصرف در صنایع غذایی است. درخت این ادویه بیشتر در کشورهای چین و هندوستان …

خواص و مضرات روغن گریپ فروت

خواص و مضرات روغن گریپ فروت , عوارض و زیان های روغن گریپ فروت , فواید و خاصیت های روغن گریپ فروت , o hw v yk vd tv j

خواص و مضرات روغن گریپ فروت

روغن گریپ فروت یکی از انواع روغن های طبیعی است که از پوست میوه گریپ فروت به دست می آید. این روغن بیشتر به رنگ نارنجی یا زرد می باشد و بویی مطبوع شبیه به بوی مرکبات دارد. نکته مهم در مورد این روغن این است که روغن گریپ فروت سمی می باشد و مصرف خوراکی آن می تواند کشنده باشد.

در این مطلب مجموعه ای از مهم ترین خواص و مضرات روغن گریپ فروت را به صورت خلاصه جمع آوری کرده ایم ، برای شناخت بیشتر خواص روغن گریپ فروت و عوارض مصرف آن در ادامه با سایت پارسی سرا در دسته بندی خواص مواد غذایی همراه باشید.

فواید و خاصیت های روغن گریپ فروت

کاهش استرس و افسردگی

تحقیقات انجام‌شده نشان می‌دهد که آروماتراپی با روغن مرکبات ازجمله روغن گریپ‌فروت به دلیل خواصی که دارد می‌تواند باعث بهبود خلق و خوی شده و استرس، اضطراب و افسردگی را درمان کند.

بهبود گردش خون

مطالعات نشان می‌دهد که لیمونن موجود در روغن گریپ‌فروت باعث بهبود گردش خون شده و با کاهش التهاب، خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف را به از بین می‌برد.

درمان جوش صورت

روغن گریپ‌فروت دارای خاصیت ضدمیکروبی و آنتی باکتریایی قوی بوده که باعث کاهش باکتری های موجود بر روی پوست شده و برای درمان بیماری‌های پوستی بسیار مفید می باشد.

سلامت موها

روغن گریپ‌فروت به دلیل داشتن خواص درخشان کنندگی می‌تواند باعث درمان موهای چرب شده و موی سر را پرپشت کند.

کاهش فشار خون

برخی از تحقیقات انجام‌شده نشان می‌دهد که آروماتراپی با برخی روغن‌های ضروری مانند روغن مرکبات باعث کاهش فشار خون در بدن می‌شود.

سلامت دستگاه گوارش

روغن گریپ‌فروت با افزایش گردش خون در بدن به ویژه معده و کبد باعث سم‌زدایی بدن شده و بهبود هضم را به دنبال دارد. روغن گریپ‌فروت با افزایش باکتری‌های سالم روده باعث سلامت دستگاه گوارش می شود.

کاهش وزن و لاغری

محققان ثابت کرده‌اند که آروماتراپی با روغن گریپ فروت باعث کاهش اشتها شده و به لاغری و کاهش وزن کمک می‌کند. مطالعه انجام‌شده نشان می‌دهد که سه بار در هفته به مدت پانزده دقیقه با روغن گریپ فرت آروماتراپی انجام دهید چرا که این کار باعث کاهش وزن و لاغری می شود.

ضد میکروب طبیعی

روغن گریپ‌فروت یک ضد میکروب طبیعی بسیار قوی بوده که می‌تواند میکروب های استافیلوکوک اورئوس، انتروکوک فکالیس و اشرشیا کولی را از بین ببرد ، روغن گریپ فروت دارای خاصیت ضد باکتری قوی بوده و برای بدن موثر است.

عوارض و زیان های روغن گریپ فروت

مسمومیت

استفاده از روغن گریپ‌فروت به صورت موضعی و برای آروماتراپی دارای عوارض خاصی نیست اما استفاده خوراکی از این روغن سمی بوده و حتی ممکن است باعث مرگ شود.

کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.