طرز تهیه آش گندم

طرز تهیه آش گندم

طرز تهیه آش گندم آش گندم یکی از انواع آش های قدیمی و سنتی ایرانی است که در شهرهای مختلف کشور با روش های متنوعی طبخ می شود. مواد این آش گندم …

طرز تهیه کباب کوبیده دو رنگ

طرز تهیه کباب کوبیده دو رنگ

طرز تهیه کباب کوبیده دو رنگ طرز تهیه کباب کوبیده دو رنگ کباب کوبیده دو رنگ یکی از انواع کباب های بسیار خوشمزه و مجلسی ایرانی است که در واقع از ترکیب …

طرز تهیه میگو کبابی

طرز تهیه میگو کبابی

طرز تهیه میگو کبابی طرز تهیه میگو کبابی با مواد لازم موجود در این آموزش آشپزی دریایی می توانید برای 6 نفر میگو کبابی تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید …

طرز تهیه پیاز سوخاری

طرز تهیه پیاز سوخاری با دلستر و ماست , دستور پخت پیاز سوخاری با پنیر پیتز و ماءالشعیر , xvc jidi dhc s ohvd

طرز تهیه پیاز سوخاری

پیاز سوخاری یکی از انواع پیش غذاهای خوشمزه و نوین در جهان است که بیشتر در کنار غذاهای فست فودی مثل انواع برگرها ، انواع پیتزاها و انواع سوخاری ها سرو می شود. از پیاز سوخاری می توانید برای تزیین غذاهای فست فودی خود نیز استفاده کنید.

با مواد لازم موجود در این آموزش آشپزی فست فودی می توانید برای ۴ نفر بریانی تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری بریانی تهیه کنید می توانید با ضرب و تقسیم کردن مواد ، مقدار مناسب مواد لازم را اندازه گیری کنید ، در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم برای 4 نفر

مواد لازم پیاز سوخاری

دستور پخت پیاز سوخاری

طرز تهیه پیاز سوخاری

برای تهیه پیاز سوخاری رستورانی ابتدا شیر را در کاسه ای می ریزیم و سرکه را به آن اضافه می کنیم و 5 دقیقه بعد ماست را می افزاییم و خوب هم می زنیم تا کاملا مخلوط شوند.پیاز را پوست می گیریم و می شوییم و به صورت حلقه حلقه با ضخامت 1 سانتی متر خرد می کنیم

و کنار می گذاریم.در کاسه ای آرد را می ریزیم و پودر سیر و کمی نمک و فلفل سیاه به آن می افزاییم و با هم مخلوط می کنیم و در ظرفی کوچک ترجیحا گود روغن به اندازه ای می ریزیم که پیازها در آن شناور باشند و روی حرارت کم قرار می دهیم تا به مرور زمان داغ شود.

کاسه محتوی مخلوط ماست؛شیر و سرکه و کاسه مخلوط آرد را کنار هم قرار می دهیم و پیازهای حلقه شده را ابتدا داخل کاسه مخلوط ماست می زنیم تا همه نقاط پیاز آغشته به آن شود و بعد بیرون می آوریم و پیاز را داخل کاسه مخلوط آرد قرار می دهیم

تا کاملا آغشته به آرد شود و مجددا در مخلوط ماست و بعد در مخلوط آرد می زنیم و بلافاصله داخل ظرف روغن داغ شده آرام قرار می دهیم.می توانیم همگی پیازها رابا مواد که کاور کردیم در سینی قرار دهیم و بعد یکی یکی داخل روغن سرخ کنیم.

دقت باید کرد که نباید پیازها به یکدیگر بچسبند پس عجله نباید کرد که زود بخواهیم همگی آن ها را سرخ کنیم باید با صبوری با فاصله در روغن سرخ کنیم. پس از اینکه هر کدام از پیاز ها سرخ شدند در توری آن ها را می گذاریم تا روغن اضافه آن ها خارج شود.

می توانید در آخر سرخ شدن همگی پیازها کمی سیب زمینی نیز سرخ کنید و از پیاز سوخاری و سیب زمینی سرخ شده برای تزئین بشقاب همبرگر استفاده کنید و یا به تنهایی پیاز سوخاری ها را با سس کچاپ نوش جان کنید.

نکات پخت پیاز سوخاری

پیاز سوخاری با پنیر پیتزا

در صورتی که بخواهید پیاز سوخاری را با پنیز پیتزا تهیه کنید کالری آن بالا می رود ولی در عوض طعم بهتری خواهد داشت. برای این کار باید دو حلقه پیاز که یکی کمی کوچکتر باشد را داخل هم قرار دهید و فاصله بین دو حلقه پیاز را با پنیر پیتزا پر کنید.

به همین ترتیب هر دو حلقه پیاز را با هم یکی کنید و پنیر پیتزا اضافه کنید. در صورتی که بخواهید پیاز سوخاری را با پنیر پیتزا درست کنید باید آنرا به خوبی درون آرد سوخاری قرار دهید تا اطراف آن کاملا پوشش داده شود تا در زمان سرخ کردن پنیر پیتزا خارج نشود.

کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.