طرز تهیه بابا غنوش

طرز تهیه بابا غنوش لبنانی عربی , بابا غنوج با انار و رب انار و پودر کاکائو ارده , xvc jidi fhfh yk a

طرز تهیه بابا غنوش

بابا غنوش یکی از غذاهای بسیار محبوب و خوشمزه لبنانی است که در سراسر جهان به عنوان یک غذای بین مللی شناخته می شود. در واقع اسم اصلی این غذا در کشور لبنان بابا غنوج می باشد اما در ایران با نام بابا غنوش شناخته می شود.

با مواد لازم موجود در این آموزش آشپزی عربی می توانید برای ۴ نفر بابا غنوش تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری بابا غنوش تهیه کنید می توانید با ضرب و تقسیم کردن مواد ، مقدار مناسب مواد لازم را اندازه گیری کنید ، در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

مواد لازم بابا غنوش

دستور پخت بابا غنوش

طرز تهیه بابا غنوش

برای تهیه بابا غنوش لبنانی ابتدا بادمجان ها می شوییم سپس با یک دستمال تمیز انها را خشک می کنیم. در ادامه باید بادمجان ها را با پوست مانند میرزا قاسمی روی شعله گاز کباب کنیم. بادمجان ها روی شعله گاز یا منقل ذغال قرار دهید تا به طور کامل کباب شوند.

بابا غنوش به صورت سنتی با بادمجان کباب شده تهیه می شود ، اگر شما از آن دسته افرادی هستید که طعم دودی بادمجان کباب شده را نمی پسندید می توانید بادمجان ها را به سلیقه خود با روغن سرخ کنید یا اینکه به صورت آبپز بپزید.

پس از اینکه کباب کردن بادمجان ها به پایان رسید و کاملا نرم و مغز پخت شدند آنها را در آبکش قرار می دهیم و اجازه می دهیم تا خنک شوند و آب اضافه آن ها خارج شود و بعد پوست های روی بادمجان ها که حالا سوخته شده اند را آرام و با حوصله کاملا می گیریم

و در پارچ میکسر می ریزیم و سیرها و پیازچه ها را پوست می گیریم و می شوییم و به بادمجان ها اضافه می کنیم و ارده،نمک و فلفل سیاه روی آن می پاشیم و آب لیمو ترش را نیز می گیریم و روی مواد می ریزیم و میکس و مخلوط شده مواد را تحویل می گیریم.

( اگر میکسر در دسترس نداشتید می توانید با گوشتکوب مواد را له کنید و با هم مخلوط کنید) سپس بابا غنوش را در ظرف مورد نظر می ریزیم و آن را به هر مدلی که تمایل دارید فرم دهید و روی آن روغن زیتون یا دانه های انار می توانید برای تزئین استفاده کنید و نوش جان کنید.