خواص و مضرات نعناع

خواص و مضرات نعناع

خواص و مضرات نعناع خواص و مضرات نعناع نعنا که با نام نعناع هم شناخته می شود که مانند گیاهان شناخته شده ای مثل مریم گلی ، ریحان ، مرزنگوش ، مرزه …

خواص و مضرات تخم کدو

خواص و مضرات تخم کدو

خواص و مضرات تخم کدو خواص و مضرات تخم کدو تخم کدو که با نام های تخمه کدو یا دانه کدو هم شناخته می شود یکی از دانه های بسیار مقوی و …

خواص و مضرات آلوئه ورا

خواص و مضرات آلوئه ورا

خواص و مضرات آلوئه ورا خواص و مضرات آلوئه ورا آلوئه ورا یکی از گیاهان شفابخش پرخاصیت می‌باشد که نام‌های زیادی دارد. ازجمله نام‌های این گیاه می‌‌توان به صبر زرد طبی، شب …

خواص و مضرات میخک

خواص و مضرات میخک , عوارض و زیان های میخک , فواید و خاصیت های میخک , o hw ldo

خواص و مضرات میخک

در این مطلب مجموعه ای از مهم ترین خواص و مضرات میخک را به صورت خلاصه جمع آوری کرده ایم ، برای شناخت بیشتر خواص میخک و عوارض مصرف آن در ادامه با سایت پارسی سرا در دسته بندی خواص مواد غذایی همراه باشید.

فواید و خاصیت های میخک

کاهش استرس

اگر می‌خواهید استرس را کاهش دهید می‌‌توانید عصاره گل میخک رو بو کنی،د چای میخک نیز دارای خاصیت آرام‌بخش بوده و باعث رفع استرس می‌شود. برای این کار کافیست مقداری میخک را با ریحان، نعنا و هل ترکیب کرده و مقداری آب به آن اضافه کنید. برای افزایش خاصیت این معجون می‌توانید مقداری عسل به آن اضافه کنید.

سلامت استخوان ها

مصرف میخک در سنین بالا باعث می‌شود تا توانایی جذب کلسیم افزایش پیدا کند که این امر باعث تقویت استخوان‌ها می شود.

رفع بوی بد دهان

میخک برای رفع بوی بد دهان بسیار مؤثر بوده که شما می‌توانید بعد از خوردن مواد غذایی آن را مصرف کنید.

سلامت کبد

گل میخک برای سلامت کبد بسیار مفید است طی فرآیند متابولیسم مقدار آنتی‌اکسیدان موجود در کبد ممکن است کاهش پیدا کند که وجود هپاتواستروئید در میخک باعث شده تا اثرات آن خنثی گشته و از کبد محافظت شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن

میخک دارای ویتامین سی فراوان بوده که برای سیستم ایمنی بدن بسیار عالی می باشد. مصرف میخک باعث تولید سلول‌های سفید خون شده و حساسیت‌های شدید را درمان می‌کند.

بهبود هضم

ترکیبات موجود در میخک باعث تحریک آنزیم‌های گوارشی شده که باعث بهبود عمل هضم می شود. شما می‌توانید کیفیت هضم و عملکرد متابولیسم بدن خود را با مصرف میخک بهبود ببخشید.

تسریع بهبود زخم

بیماری‌های پوستی باعث ایجاد زخم بر روی پوست می شود، برای بهبود و از بین بردن زخم ها کافی است هر روز از روغن گل میخک استفاده کنید.

خاصیت ضد میکروبی

خاصیت ضدمیکروبی میخک برای از بین بردن بسیاری از میکروب‌ها مفید است ، مطالعات انجام‌شده نشان می‌دهد مصرف گل میخک برای درمان بیماری‌های مختلف و باکتری‌ها بسیار مؤثر می باشد.

مناسب برای دیابت

ترشح انسولین در بدن برای کنترل سطح قند خون بسیار ضروری می باشد. گاهی به دلیل مشکلات مختلف بدن نمی‌تواند به مقدار کافی انسولین تولید کند که باعث ایجاد بیماری دیابت می‌شود. شما می‌توانید برای تولید مطلوب انسولین از میخک استفاده کنید.

خواص ضد سرطان

میخک یک منبع عالی از آنتی‌اکسیدان بوده و با آسیب ناشی از رادیکال‌های آزاد مبارزه کرده و از رشد سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند.

عوارض و زیان های میخک

دهان و لثه ها

مصرف بیش از حد روغن میخک ممکن است باعث آسیب به لثه‌ها و غشای مخاطی دهان گردد، پس بهتر است در مصرف آن احتیاط کنید.

کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.