خواص و مضرات گریپ فروت

خواص و مضرات گریپ فروت

خواص و مضرات گریپ فروت خواص و مضرات گریپ فروت گریپ فروت یکی از میوه های درختی است که در مانند میوه هایی مثل نارنگی و پرتقال در خانواده مرکبات دسته بندی …

خواص و مضرات روغن زیتون

خواص و مضرات روغن زیتون

خواص و مضرات روغن زیتون خواص و مضرات روغن زیتون روغن زیتون که یکی از روغن های پر مصرف در رژیم های سالم غذایی است از فشردن میوه زیتون به دست می …

خواص و مضرات انبه

خواص و مضرات انبه

خواص و مضرات انبه خواص و مضرات انبه انبه نوعی میوه گرمسیری است که با درخت های شناخته شده ای مانند درخت سماق ، پسته و بادام هندی در خانواده پسته ایان …

خواص و مضرات شیر نارگیل

خواص و مضرات شیر نارگیل , عوارض و خاصیت های شیر نارگیل , o hw adv khv dg

خواص و مضرات شیر نارگیل

شیر نارگیل نوعی ماده غذایی مقوی و شیرین است که شبیه شیر گاو می باشد. روش تهیه شیر نارگیل به این صورت است که پس از حرارت دادن میوه نارگیل چربی سفید رنگ داخل میوه ساییده می شود و با آب مخلوط می شود.

در این مطلب مجموعه ای از مهم ترین خواص و مضرات شیر نارگیل را به صورت خلاصه جمع آوری کرده ایم ، برای شناخت بیشتر خواص شیر نارگیل و عوارض مصرف آن در ادامه با سایت پارسی سرا در دسته بندی خواص مواد غذایی همراه باشید.

فواید و خاصیت های شیر نارگیل

درمان کم خونی

اگر بدن انسان آهن به مقدار کافی داشته باشد تعداد هموگلوبین در بدن و اکسیژن رسانی به مقدار کافی انجام می شود ، یکی از دلایل اصلی کم خونی کمبود آهن می باشد. شیر نارگیل به دلیل محتوای آهن برای درمان کم خونی مفید است.

سلامت استخوان

شیر نارگیل منبع اصلی فسفر می باشد و به همنی دلیل برای سلامت و تقویت استخوان های بدن بسیار موثر و مفید است.

کاهش وزن و لاغری

شیر نارگیل دارای تری ‌گلیسرید است ، تحقیقات نشان می دهد که مصرف تری گلیسیرید با کاهش وزن در ارتباط می باشد. تری گلیسیرید باعث ایجاد انرژی بیشتر در بدن می شود. مطالعات نشان می دهد که اگر می خواهید کاهش وزن مناسبی را تجربه کنید بهتر است از شیر نارگیل استفاده کنید. شیر نارگیل را اگر به تنهایی مصرف کنید باعث چاقی می شود. در دوران رژیمی مصرف شیر نارگیل برای کاهش وزن مفید است.

تقویت دستگاه ایمنی بدن

نارگیل دارای اسید لوریک می باشد ، اسید لوریک می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود. اسید لوریک دارای خاصیت ضد میکروبی و ضد التهابی است.

مناسب ورزش های سنگین

اگر ورزش های سنگین نظیر بدن سازی انجام می دهید می توانید از شیر نارگیل برای تولید انرژی بیشتر در بدن استفاده کنید. برای عضله سازی خوردن مواد غذایی انرژی زا مفید است. شیر نارگیل دارای منیزیم و پتاسیم می باشد. همچنین این ماده برای کاهش بافت های چربی در بدن بدنسازان مفید است.

مرطوب کننده پوست

شیر نارگیل باعث آبرسانی مناسب به پوست می شود خشکی پوست را برطرف می کند. شما می توانید برای مرطوب کردن پوست خود مقداری شیر نارگیل را با گلاب و چند برگ گل محمدی ترکیب کرده و بدن خود را با آن شست و شو دهید.

عوارض و زیان های شیر نارگیل

افزایش وزن

شیر نارگیل دارای سطح زیادی از کالری و چربی می باشد ، مصرف بیش از اندازه این خوراکی خوشمزه باعث اضافه وزن در بدن می شود. پس بهتر است به میزان مناسب شیر نارگیل میل کنید.

کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.