خواص و مضرات آناناس

خواص و مضرات آناناس

خواص و مضرات آناناس خواص و مضرات آناناس آناناس که با نام کاجدیس هم شناخته می شود نوعی میوه گرمسیری است. آناناس بیشتر در صنایع غذایی و مخصوصا تولید کنسرو ( کمپوت …

خواص و مضرات کفیر

خواص و مضرات کفیر

خواص و مضرات کفیر خواص و مضرات کفیر کفیر یکی از انواع نوشیدنی های تخمیری است که از شیر تازه و دانه های کفیر تهیه می شود و اصالت آن متعلق به …

خواص و مضرات شیر

خواص و مضرات شیر

خواص و مضرات شیر خواص و مضرات شیر شیر یک ماده خوراکی مفید می باشد که از چهارپایان اهلی مانند گوسفند و گاو تولید می شود. فرآورده‌های مختلف شیر مانند ماست ، …

خواص و مضرات کاهو فرانسوی

خواص و مضرات کاهو فرانسوی , عوارض و زیان های کاهو فرانسوی , فواید و خاصیت های کاهوی قرمز و بنفش , o hw hi tvhks d

خواص و مضرات کاهو فرانسوی

در این مطلب مجموعه ای از مهم ترین خواص و مضرات کاهو فرانسوی را به صورت خلاصه جمع آوری کرده ایم ، برای شناخت بیشتر خواص کاهو فرانسوی و عوارض مصرف آن در ادامه با سایت پارسی سرا در دسته بندی خواص مواد غذایی همراه باشید.

عوارض و زیان های کاهو فرانسوی

پیشگیری از نقرس

کاهوی فرانسوی یکی از منابع عالی ویتامین سی بوده و مصرف آن احتمال ابتلا به بیماری نقرس را کاهش می دهد. تحقیقات انجام‌شده نشان می‌دهد که مصرف بالای ویتامین سی خطر ابتلا به بیماری نقرس را کاهش می‌دهد.

بهبود آبرسانی به بدن

نوشیدن آب کافی برای سلامت بدن بسیار ضروری می باشد. برخی سبزی‌ها مانند کاهوی فرانسوی باعث آب‌رسانی بهتر بدن می شود. کاهو دارای ۹۶ درصد آب می باشد. آب موجود در این سبزی باعث شده تا از گرسنگی جلوگیری کرده و بهبود سلامت بدن را به دنبال دارد.

کاهش فشار خون

مطالعات انجام‌شده نشان می‌دهد که یک رژیم غذایی سرشار از پتاسیم می‌تواند به کاهش فشار خون کمک کند. کاهو فرانسوی سرشار از پتاسیم بوده که به کاهش استرس و رگ‌های خونی کمک کرده و با کاهش فشارخون می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش دهد.

پیشگیری از سندرم پای بی قرار

همان‌طورکه می‌دانید کمبود آهن در بدن یکی از علت‌های اصلی ابتلا به سندروم پای بی‌قراری می باشد. تحقیقات انجام‌شده در این زمینه نشان می‌دهد که سبزیجات سرشار از آهن بوده که می‌توانند خطر ابتلا به این بیماری‌ها را کاهش دهد.

خواص ضد افسردگی

کاهوی قرمز به دلیل داشتن انواع ویتامین‌های گروه ب باعث کاهش استرس و اضطراب شده و برای درمان افسردگی مؤثر می باشد.

سلامت قلب

مطالعات انجام شده ارتباط مستقیمی بین مصرف کاهوی قرمز و سلامت قلب را نشان نمی‌دهد اما برخی مواد مغذی موجود در آن برای سلامت قلب مفید می باشد. کاهوی قرمز به دلیل داشتن پتاسیم و منیزیم به آرامش عضلات قلب کمک کرده و باعث بهبود سلامت قلب می شود.

درمان کم خونی

ویتامین ب شش موجود در این سبزی به افزایش تولید گلبول‌های قرمز در بدن کمک کرده و می‌تواند با افزایش اکسیژن رسانی باعث درمان کم‌خونی شود.

کاهش وزن و لاغری

کاهوی قرمز دارای کالری پایینی بوده که علاوه بر این به دلیل داشتن فیبر موجود باعث کاهش اشتها شده و با جلوگیری از پرخوری می‌تواند به لاغری و کاهش وزن کمک کند.

عوارض و زیان های کاهوی فرانسوی

تداخل دارویی

کاهوی قرمز به دلیل داشتن ویتامین‌ کا فراوان می‌تواند با برخی داروهای ضد انعقاد خون مانند وارفارین تداخل دارویی ایجاد کند.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 11 مهر 1398
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.