طرز تهیه مرغ کنتاکی

طرز تهیه مرغ کنتاکی

طرز تهیه مرغ کنتاکی طرز تهیه مرغ کنتاکی با مواد لازم موجود در این آموزش  آشپزی می توانید برای ۳ نفر مرغ کنتاکی تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید مقدار …

طرز تهیه حلیم بادمجان

طرز تهیه حلیم بادمجان

طرز تهیه حلیم بادمجان طرز تهیه حلیم بادمجان حلیم بادمجان یکی از غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که در شهرهای مختلف کشور با روش ها و مواد متفاوتی تهیه می شود. …

طرز تهیه کباب انگشتی

طرز تهیه کباب انگشتی

طرز تهیه کباب انگشتی طرز تهیه کباب انگشتی کباب انگشتی یکی از انواع کباب های خوشمزه و مجلسی خانگی است که شباهت زیادی به کباب هایی مثل کباب لقمه دارد. این کباب …

طرز تهیه شکلات صبحانه نوتلا

طرز تهیه شکلات صبحانه نوتلا بدون شیر با نشاسته , دستور شکلات صبحانه ساده , xvc jidi a ghj wfphki

طرز تهیه شکلات صبحانه نوتلا

شکلات صبحانه که با نام شکلات نوتلا هم شناخته می شود یکی از انواع صبحانه های بسیار محبوب در سراسر جهان است. شکلات صبحانه یک صبحانه بسیار مقوی است که می تواند تا چندین ساعت شما را سرحال و شاداب نگه دارد.

با مواد لازم موجود در این آموزش می توانید برای ۴ نفر شکلات صبحانه تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری شکلات صبحانه تهیه کنید می توانید با ضرب و تقسیم کردن مواد ، مقدار مناسب مواد لازم را اندازه گیری کنید ، در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

مواد لازم شکلات صبحانه

  • خاک قند ۱٫۵ فنجان
  • زرده تخم مرغ ۳ عدد
  • کره ۶ قاشق غذاخوری
  • خامه ۸ قاشق غذاخوری
  • شکلات تخته ای ۱۵۰ گرم
  • فندق خرد شده ۱۰۰ گرم
  • پودر کاکائو ۳ قاشق غذاخوری

دستور تهیه شکلات صبحانه نوتلا

طرز تهیه شکلات صبحانه نوتلا

برای تهیه شکلات صبحانه خوشمزه ابتدا کره را از یخچال خارج می کنیم و در دمای محیط قرار می دهیم تا کره کاملا نرم شود. در مرحله بعدی کره را به همراه پودر قند و پودر کاکائو داخل یک ظرف مناسب می ریزیم و با مخلوط کن خوب مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.

پس از اینکه مواد خوب مخلوط شدند و شکل گرفتند آنها را کنار می گذاریم. در مرحله بعدی شکلات تخته ای را به روش بن ماری ذوب می کنیم ( در روش بن ماری ظرف شکلات را باید روی بخار آب داغ قرار دهید تا شکلات به آرامی ذوب شود )

در ادامه زرده های تخم مرغ را در یک ظرف جداگانه خوب هم می زنیم تا به رنگ کرمی در بیایند و حالت کش داری به خود بگیرند. در مرحله بعدی فندق ها را خرد می کنیم و به همراه خامه به ظرف مخلوط کره ، پودر قند و پودر کاکائو اضافه می کنیم.

مواد را کمی مخلوط می کنیم سپس زرده های تخم مرغ را به ظرف اضافه می کنیم. در مرحله نهایی شکلات تخته ای که به روش بن ماری ذوب کرده بودیم را به مواد اضافه می کنیم و مواد را با مخلوط کن خوب میکس می کنیم تا کاملا یکدست شوند.

پس از اینکه شکلات صبحانه منسجم و یکدست شد انرا داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. برای اینکه شکلات صبحانه به طور کامل آماده سرو شود بهتر است اجازه دهید به مدت حداقل ۲ ساعت در یخچال استراحت کند.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 16 مهر 1398
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.