کلینیک های دندانپزشکی در شیراز

کلینیک های دندانپزشکی در شیراز

کلینیک های دندانپزشکی در شیراز کلینیک های دندانپزشکی همیشه مورد توجه مردم قرار داشته اند، زیرا مراقبت از دندان ها بسیار مهم است و بعضی از مردم به دلیل عدم توجه به …

تعبیر خواب انجیر

تعبیر خواب انجیر

تعبیر خواب انجیر تعبیر خواب انجیر ، از حضرت یوسف و امام صادق و انجیر از درخت چیدن و خوردن همگی در سایت فال و خواب .امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش …

ورود کسب و کارهای سنتی و فنی به دنیای دیجیتال!

ورود کسب و کارهای سنتی و فنی به دنیای دیجیتال!

ورود کسب و کارهای سنتی و فنی به دنیای دیجیتال! از حدودهای سال ۱۳۹۱ که موبایلهای هوشمند همه گیرتر شد دنیای زندگی دیجیتالی رنگ و بوی تازه ای به خود گرفت. در …

دیدنی های شگفت انگیز در سفر به روسیه و اروپا

دره ابفشان ها

دره ابفشان ها در شبه جزیره کاچاتکا در شرق روسیه واقع شده است این دره دومین دره ابفشانی در جهان است.

دره ابفشان ها در سال ۱۹۴۱ توسط دانشمند محلی تاتیانا اوستینوا کشف شد و با سرعت به یکی از مکان های جالب برای دانشمندان و مکانی زیبا برای گردشگران تور روسیه تبدیل شد. همچنین این منطقه تنها زمین ابفشان خیز جهان است.

 

این مرکز با تعدادی از چشمه های آب گرم و نود ابفشان واقع در سمت چپ رودخانه Geysernaya قرار دارد. این دره در سال ۱۹۴۱ کشف گردید و پس از شکاف چهارده سال ، کتابی توسط تاتیانا اوستینوا منتشر شد که شرح اکتشافات او درباره این دره بود بود. این دره دارای طولی به اندازه ۶ کیلومتر با تقریباً نود ابفشان و چشمه های آب گرم در شبه جزیره کاچاتکا می باشد. اکتشافات بیشتر درباره این دره زیبا تابستان همان سال ادامه یافت. بسیاری از چشمه های آب گرم کشف در مورد هر کشف کشف غافلگیرانه ای تاتیانا اوستینوا آن سالها تلگرافی به مسکو ارسال می کرد. با این حال ، کار تاتیانا به دلیل وضعیت نظامی و به دلیل کمبود پول برای اکتشافات دیگر خاتمه یافت. بعداً ، تاتیانا اوستینوا در سال ۱۹۴۴ و در سال ۱۹۷۹ بار دیگر از دره ابفشان ها بازدید کرد. بعضی از ابفشان های غول پیکر این دره قادر به پرتاب آب ارتفاع ۴۰ متری می باشند. از دهه ۱۹۸۰ ، این منطقه در سراسر اتحاد جماهیر شوروی به عنوان یکی از آهنرباهای توریستی کامچاتکا و خاور دور روسیه ارتقاء یافت. در سال ۱۹۹۱ ورود گردشگران خارجی به این دره مجاز اعلام شد و امروزه سالانه حدود ۳۰۰۰ گردشگر از این مکان بازدید می کردند.

 

رودخانه Shumnaya Kamchatka (“رودخانه پر سر و صدا”) از تنگه های صخره ای عبور می کند و در میان شن های ماسه ای وارد دره ابفشان ها می شود. این دره زیبا منظره ای حیرت انگیز از چشمه های گوگرد ، گل های جوشان و ابفشان های فعال دارد که در دنیا بی نظیر می باشد.

فعالیت های زمین گرمایی دره ابفشان ها

ابفشان ها آب جوش را فوران می کنند به همراه گلفشان ها که گل و لای را به هوا پرتاب می کنند. خشت های رنگارنگ و آب های ساحلی با جلبک ، چشم انداز این دره را ویژه می کنند و عطرهای دل انگیز دره در کنار چشمه های سولفور گوگرد از زیبایی های دره است.

دره ابفشان ها یکی از مناطق فعال زمین گرمایی روی زمین است. وسعت این دره ۳٫۷ مایل می باشد. این دره منفرد دارای بیش از ۲۰ قطعه گلفشان و ده ها مورد کوچکتر در فاصله تقریبی ۱٫۵ مایل مربع است. در پاییز ، شاخ و برگهای رنگارنگ زیبایی طبیعی را به این سرزمین شگفت انگیز زمین شناسی می افزایند ، اما در زمستان است که منظره واقعاً جادویی است ، وقتی همه از آن برفی سفید است و وقتی بخار پاشیده شده از دره ، درختان و بوته های آن را با کریستال های ظریف خفیف پوشانده است.

گرمای حاصل از فعالیت زمین گرمایی منطقه تأثیر غیرمعمول در منظره اطراف دارد. در فصل ، درختان و گیاهان مدتها قبل از هر منطقه دیگری گل می دهند ، در حالی که این رودخانه و حاشیه آن دارای گل ها و گیاهان زیبایی می باشند.

بازدید از ابفشان ها با تور روسیه

ابفشان ها یک پدیده طبیعی نادر است که فقط در چند مکان مانند نیوزیلند ، ایسلند ، ایالات متحده (پارک ملی یلوستون) و در شبه جزیره کامچاتکا در شرق دور روسیه یافت می شود و تور روسیه امکان بازدید از این پدیده زیبا را به گردشگران می دهد. . در تاریخ ۳ ژوئن ۲۰۰۷ ، هنگام رانش و زمین لغزش در دره ابفشان های روسیه ، یکی از این ابفشان های زیبا به شدت آسیب دید. زمین لغزش – ترکیبی از گل ، برف ذوب شده ، درختان و تخته سنگها بوده که تعدادی از سنگفرش ها ، استخرهای حرارتی و آبشارها را در دره دفن کرد. همچنین رودخانه Geyser را مسدود کرد و باعث شد دریاچه جدید حرارتی در بالادست قرار گیرد. انتشار حرارات از دره و تابش بازتابی از هوا (ASTER) در ماهواره Terra ناسا یک تصویر مادون قرمز را در ۱۱ ژوئن ۲۰۰۷ ، یک هفته پس از این اسلایدها ، ضبط کرد که تصویر دره ، لغزش زمین و دریاچه حرارتی جدید را نشان می دهد.

بعد از زمین لغزش ، آب در دریاچه جدید شماری از غارهای دره را غرق کرد. براساس گزارش های ریا ، این غازها که مستقیماً در زیر زمین لغزش دفن شده اند ، زیرحدود ۶۰ متر (۱۸۰ فوت) خاک و ماده دفن شده اند.

اگر دریاچه جدید به اندازه کافی بخار شود و تراز آب کاهش یابد ، ممکن است بسیاری از غارها و ابفشان های غرق شده مجدداً رونمایی شوند.

به گزارش سفر باتو ، گزارش های اولیه از موسسه آتشفشان شناسی و لرزه نگاری بیان می کند که این مهم برای برخی از ابفشان ها قبلا رخ داده است.

 

آبهای گرمایی و ابفشان هایی که بخار گرم در تور اروپا به بیرون می دهند باعث شده این دره از منظره اطراف گرمتر شود و گرمی از یک اکوسیستم منحصر به فرد پشتیبانی می کند. از بین رفتن بخش بزرگی از منبع گرمای آن ممکن است اکوسیستم را تغییر دهد ، اما هنوز مشخص نیست چه تغییراتی طولانی مدت دیگری ممکن است رخ دهد. به عنوان مثال ، ماهی قزل آلا که در رودخانه گیسر تخم ریزی می کرد ، در قسمت های پائین رودخانه محدود می شود و خرس ها که به ماهی وابسته بودند ، نیاز دارند که به طور متناوب زمینه های تغذیه را تغییر دهند.

 

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 5 اسفند 1398
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.