E:\99\project\mr-kerkere\seo\رپرتاژ\4\ورود-به-دنیای-دیجیتال-آقای-کرکره.jpg

ورود کسب و کارهای سنتی و فنی به دنیای دیجیتال!

از حدودهای سال ۱۳۹۱ که موبایلهای هوشمند همه گیرتر شد دنیای زندگی دیجیتالی رنگ و بوی تازه ای به خود گرفت. در این میان اپلیکیشن های ارتباط اجتماعی موبایلی هم دنیای جدیدی را خلق کردند و کاربران را با جذابیت های فراوان به این دنیا کشاندند. همین موضوع سبب شد که مردم بیشتر هنگام کار، هنگام رفت و آمد از خانه به محیط کار، هنگام استراحت بیشتر زمان خود را در این فضا بگذرانن. در ابتدا این فضا با محیط دوستی و سرگرمی آغاز شد، اگر خاطرتان باشد خیلی گروه های جُک تشکیل شد. بعدها که این تعاملات پیشرفته تر شد موارد کاری و ارتباطات، همگی به فضای دیجیتال کوچ کردند. شاید تا چندسال پیش خیلی از ارتباطات کاری و ارسال فایلها از طریق ایمیل انجام می شد اما امروزه فقط برخی امورات خاص از طریق ایمیل انجام می شود اکثر ارتباطات و ارسال فایل ها در اپلیکیشنهای دیجیتالی انجام می شود.

همین موضوعات سبب شد که خیلی از کسب و کارهای کوچک و متوسط فرصت را مناسب ببینند و در این فضا تبلیغات کنند. ورود به دنیای دیجیتال دنیای جدیدی از تبلیغات و بازاریابی را خلق کرد که آژانس های تبلیغاتی پیشرو در دنیای دیجیتال شکل گرفتند همانند آژنس تبلیغاتی مسیرذهنی که سعی کردند همگام با این دنیا حرکت کنند و همراستا با تغییرات سریع این حوزه، راه حل های تبلیغاتی زیادی را تست کنند و به روش های بهینه برسند که در کسب و کارهای مختلف اجرا کنند و سریع آن بیزینس ها را به نتیجه برسانند.

این دنیای دیجیتال آنقدر به خود مخاطب جذب کرده که یکی از قویترین رسانه های تبلیغاتی با بودجه مناسب شده که در مقایسه با تلویزیون و بیلبورد به مراتب هزینه تبلیغاتی آن پایین است و میتوان گفت مبالغ آن در مقابل مبالغ تلویزیون شوخی ای بیش نیست. در حال حاضر، پس از موفقیت بیزینس های آنلاین و اپلیکیشنها، ذهنیت کسب و کارهای سنتی و فنی تغییر پیدا کرده و این فضا را به چشم یک فرصت می دانند چرا که با غلبه بر ترس خود در گام اول، فرصت درآمد و سودی که میتوانند کسب کنند را تجربه می کنند و برای گامهای بعدی با خیالی آسوده می توانند قدم بردارند.

آژانس مسیرذهنی که از پیشروان صنعت دیجیتال مارکتینگ و برندینگ در کشور است هر چندوقت یکبار یکی از کسب و کارهایی که طی چندماه به درآمدهای خوب رسیده اند را در مشتریان خود معرفی می کند که یکی از آنها آقای کرکره، در حوزه تعمیرات کرکره برقی، خرید کرکره برقی و نصب کرکره برقی است. شاید در نگاه اول این یک بیزینس محلی است اما با داشتن چشم انداز صحیح و برداشتن گامهای محکم و درست می توان به موفقیت های چشم گیر رسید.

در گفت و گویی که با آقای صالحی مدیر مجموعه آقای کرکره داشته اند ایشان بیان کردند که: ” روز اولی که قرارداد همکاری با مسیرذهنی بستم پر از ترس و ابهام بوده اما چون تصمیم گرفته بودم این فضا رو به مدت چندماه تست کنم، پا روی ترسهای خود گذاشتم و اعتماد کردم. البته پیش از آن، آژانس های تبلیغاتی زیادی را رفتم و صحبت کردم اما در نهایت به تجربه و مهارت مسیر ذهنی اعتماد کردم. سال ۹۸ رفتم که اینستاگرام داشته باشم و قرار داد اینستاگرام با مسیرذهنی امضا کنم. اما به پیشنهاد مسیرذهنی سایت برای مجموعه من طراحی کردند. نام برند من در آن زمان آرادُر بود. به پیشنهاد آژانس مسیرذهنی، با توجه به تخصص و تمرکز تیم بنده بر روی کرکره برقی، نام آقای کرکره برای مجموعه من انتخاب شد. پس از سه ماه همه موارد طراحی سایت و گذراندن دوران ابتدایی کرونا، عملیات تبلیغات شروع شد. خیلی سریع من به نتیجه رسیدم در واقع آقای کرکره به نتیجه رسید و باور کردنش سخت بود که این تعداد مشتری و مخاطب از طریق راهکارهای مسیرذهنی برای برند تازه تاسیس آقای کرکره رقم خورد. بعد از نتیجه گیری از شش ماه اول سال ۹۹ وارد گام دوم شدیم و بجای ترس، با دلی سرشار از امید قرارداد دوم امضا شد که با راهکاری مدیر دیجیتال و مدیر برند مسیرذهنی، تصمیم بر این شد که آقای کرکره با هویت بصری حرفه ای تری نمایش داده شود که در نهایت کاراکتر آقای کرکره توسط دپارتمان هویت بصری و طراحی لوگو مسیر ذهنی ساخته شد. ”

E:\99\project\mr-kerkere\seo\رپرتاژ\3\آقای-کرکره.jpg

“با طراحی بدن و اسکلت کرکره برقی بر حوزه تخصصی آقای کرکره که همان کرکره برقی و کرکره اتومات است، تأکید می‌کنیم و با نمایش شنل در پشت این کاراکتر، به سرعت عمل و تواناییمان اشاره می کنیم. در حال حاضر تلاش داریم تا نیروهای فنی رو در منطقه های مختلف تهران به خوبی گسترده تر کنیم تا در سریع ترین زمان سرویس و خدمات کرکره برقی ارائه کنیم.”

آقای کرکره نمونه موفقی است که با رویکرد جدید در صنعت کرکره برقی توانسته در مسیرموفقیت و توسعه به کمک راهکارهای دیجیتال آژانس مسیرذهنی قرار گیرد و این مسیری است که صنایع دیگر و کسب و کارهای دیگر هم می توانند طی کنند. بازاریابی دیجیتالی یک روش برای بازاریابی است اما دلیل برای موفقیت نیست. حتما باید کسب و کار شما خدمات و محصولات مناسب ارائه کند تا مسیرموفقیت را طی کند.

در این روزها که ویروس کرونا سبب شده تا کسب و کارهای محلی و حضوری، بازار کمرنگ تری داشته باشند، پیاده سازی روش های اصولی بازاریابی دیجیتالی و آنلاین میتواند راهکار مناسبی برای ارائه خدمات و محصولات باشد که اگر صاحب کسب و کار هستید باید بدانید فقط اکتفا کردن به اینستاگرام راهکار بادوام و همیشگی نیست که در این خصوص آژانس های متخصصی مثل مسیر ذهنی میتوانند راهکار اختصاصی تری برای شما داشته باشند. میتوانید تجربه آقای کرکره، ایزوکیا، آکادمی کاشانی کیا، آقای آسانسور، ستاره ایران (مرسدس بنر ایران) و کلی بیزینس موفق دیگر را از سایت مسیرذهنی دنبال کنید.

 

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 6 بهمن 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی سرا و لینک مستقیم بلا مانع است.