نرم افزار مفید تریدر چیست؟

نرم افزار مفید تریدر چیست؟

برای تغییرات اساسی در محیط کسب‌وکار همواره فناوری‌های جدید مدنظر بوده است و از آن‌ها به‌عنوان محرک‌های اصلی جهش‌های اقتصادی یاد می‌شود. در دوران کنونی فناوری‌های مختلف در حال ساخت دنیایی جدید …

کلینیک های دندانپزشکی در شیراز

کلینیک های دندانپزشکی در شیراز

کلینیک های دندانپزشکی در شیراز کلینیک های دندانپزشکی همیشه مورد توجه مردم قرار داشته اند، زیرا مراقبت از دندان ها بسیار مهم است و بعضی از مردم به دلیل عدم توجه به …

تعبیر خواب انگور سیاه

تعبیر خواب انگور سیاه

تعبیر خواب انگور سیاه تعبیر خواب انگور سیاه ، درشت چیدن و خریدن برای زن باردار از امام صادق همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم تعبیر …

از پل صلح تا کلیسای جامع تثلیث در سفر به گرجستان

پارک ریکه تفلیس

در پارک ریکه با دیدنی های فراوانی برخورد خواهید نمود که همگی آن بسیار دیدنی و سرگرم کننده خواهد بود تا جائیکه این پارک به مکانی ایده ال برای اهالی این منطقه و گردشگران تبدیل شده است . این پارک همچنین دارای دسترسی آسان به محله قدیمی شهر است که باید برای رسیدن به آن منطقه از پلی مدرن و تازه تاسیس به نام پل صلح عبور نمایید که خود این بنای شیشه ای نیز بسیار دیدنی خواهد بود . همچنین با سوار شدن بر تله کابین بازدید از قلعه تاریخی نارلیکا نیز امکان پذیر می گردد. این پارک محل مناسبی برای گذران روزی دلپذیر به خصوص در ماههای گرم سال خواهد بود و این منطقه در این زمان از گردشگران و مردم محلی پر میشود . نشستن در این پارک و تماشای رقص آب همراه با موسیقی و نور پردازی های ویژه بسیار خاطره انگیز خواهد بود .

 

پل صلح

این پل مدرن و سراسر شیشه ای در سال ۲۰۱۰ توسط شورای شهر تفلیس و به منظور متصل ساختن بخش های قدیمی و جدید شهر به یکدیگر بنا شده و هدف بعدی ساخت آن به وجود آوردن فضایی مدرن و جاذبه جدید گردشگری بوده است . بنای این سازه با شکوه توسط طراح برجسته ایتالیایی و بر روی رودخانه کورا طراحی و پی ریزی گردید . ارتفاع این پل صد و پنجاه متر است که تماما با لامپهای LED و نور پردازی های بسیار زیبا در شب جلوه گری می کند . بازدید از این بنا با معماری شگفت انگیز و دیدنی به یکی از جاذبه های پرطرفدار در تفلیس تبدیل شده است .

 

کلیسای جامع تثلیث

در تور گرجستان ارزان کلیسای جامع تثلیث یا سامبا از معروف ترین کلیساهای پیروان ارتدکس است و مابین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۴ میلادی پی ریزی و تکمیل گردید و با ظرفیت حدودی پانزده هزار نفر از جمله بزرگترین کلیسا برای مذهب ارتدوکس قلمداد می گردد. این کلیسا دارای ارتفاعی حدودا صد متری بوده و معماری باشکوه آن برگرفته از سبک‌ های سنتی گرجستان است . این بنا دارای یک گنبد مخروطی شکل زرین است با هشت ستون در اطراف خود نمایی می کند . این بنا همچنین متشکل از نه کلیسای کوچک است که پنج کلیسای کوچکتر نیز در طبقات زیرین آن وجود دارد .

 

 

شهر سیقناقی

به گزارش سفر باتو ، شهر زیبا و قدیمی با کوچه پس کوچه های سنگفرش شده و خانه های رنگی با معماری منحصر بفرد در صد و بیست کیلومتری جنوب شهر تفلیس و در منطقه ای به نام کاختی واقع شده است. باستان شناسان معتقدند قدمت این شهر به عصر حجر باز می گردد که گفته میشود در آن زمان نام این شهر هرتی بوده است و از قرن پانزدهم میلادی به بعد کیزیکی نام گرفت . در دوران فروانروایی هراکلیوس دوم یا ایراکلی در قرن شانزدهم این منطقه مورد توجه این فرمانروایی قرار گرفت و استحکامات دفاعی برای محافظت از هجوم داغستانی ها در آن برپا گردید . این منطقه در دوران گذشته دارای رونق بسیار بوده و تاجران و بازرگرانان متعددی در این مکان زندگی و داد و ستد می نمودند. در نهایت پس از فروپاشی شوروی سال ۱۹۹۱ گرجستان به عنوان یک جمهوری تازه استقلال یافته دچار مشکلات متعدد شد و در همان زمان این منطقه نیز بسیار آسیب دید . اما هم اکنون به لطف روی کار آمدن دولت جدید و حمایتهای سازمانهای بین المللی این شهر جان دوباره گرفته و بعنوان مکانی پر طرفدار و تاریخی در اذعان شناخته می گردد و هم اکنون به یکی از زیباترین شهرهای توریستی در گرجستان محسوب می گردد.

 

 

شهر سنگی اوپلیستیخه

این شهر سنگی با مناظر دیدنی منحصر بفرد و وهم انگیز ، در ده کیلومتری شرق شهری به نام گوری قرار گرفته است . شهر اوپلیستیخه بزرگترین شهر سنگی در دنیا است که بسیار مورد علاقه باستان شناسان ئو تاریخ دانان قرار گرفته است . اوپلیستیخه به معنی معبد یا قلعه خدایان است و همین موضوع نشانگر این است که روزی این منطقه بعنوان معبد و یا زیارتگاه مورد استفاده بوده است . باستان شناسان و کارشناسان تاریخی قدمت شهر سنگی اوپلیستیخه به دوران برنز ، یعنی در حدود هزار سال پیش نسبت می دهند و گفته می شود این منطقه تا اوایل قرن سیزدهم میلادی، دارای جمعیت بوده و مسکونی تلقی می شده است.

پس از قرن ششم قبل از میلاد تا حدود قرن یازدهم میلادی، اوپلیستیخه، بهنوان مهمترین مرکز سیاسی و مذهبی دارای اهمیت ویژه ای بوده و اخیرا باستان شناسان، در حفاریها و خاک برداری های متعدد معابد و متعلقات دیگر مربوط به الهه خورشید، را یافته اند که قبل از دیدن مسیح ، پرستشگاه گذشتگان بوده است .

زمانی که مسیحیت وارد این منطقه گردید این شهر، اهمیت خود را از دست داد. اوپلیستیخه در واقع یک شهر با معماری غار گونه است که وسعت آن در حدود چهل هزار متر مربع است که به سه قسمت زیرین، میانی و سطحی، تقسیم شده است.

 

 

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 29 بهمن 1398
کپی بدون لینک مستقیم ممنوع می باشد.